Чернівецька область стала рекордсменом із судових справ проти журналістів.
Про це у понеділок на прес-конференції в Чернівцях заявив голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов
Журналістів захищали юристи медіа-профспілки Олександр Тарасов і Олексій Ржанов разом з юристами Інституту розвитку регіональної преси.
Така кількість справ у Чернівцях може свідчити про те, що є в суспільстві прошарок, який сприймає журналістів як ворогів. Звісно, існує проблема наклепу, але в рамках існуючого законодавства вона цілком може бути вирішена без судових позовів. Зокрема, громадянин, який вважає себе ображеним, може оприлюднити свою точку зору через ЗМІ.
З іншого боку, і журналістам також у своїх публікаціях варто якомога ширше представляти точку зору тих, хто стає об’єктом для критики.
Голова НМПУ навів перелік справ, які розглядалися у Чернівцях.
1. Справа за позовом Бешевлі до Галини Єремиці. У квітні Буковинський громадський портал CitizenJournal опублікував статтю Галини Єремиці "Обласне Управління СБУ вкотре пікетували. Цього разу представники криміналітету та Партії регіонів?". У матеріалі у формі оціночних суджень піддавалась також критиці діяльність підприємця та місцевого громадського діяча Ігоря Бешевлі. Не погоджуючись з викладеним у статті, пан Бешевлі подав до Сторожинецького районного суду Чернівецької області позов про захист честі гідності та ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації. Він вимагав від журналістки публічних вибачень та спростування відомостей, які, на думку позивача, є недостовірними, завдають шкоди його честі та діловій репутації.Після більш ніж п'яти місяців судового розгляду та десятка судових засідань суддя А.Пташник винесла рішення про відмову у позові, визнавши вимоги про спростування недостовірної інформації необґрунтованими.
2. Агаларов проти газети Буковина - Агаларов Рустам Огли подав позов до газети "Буковина" про відшкодування шкоди завданої поширенням недостовірної інформації яка завдала шкоди його честі, гідності та діловій репутації. А також порушувала принцип презумпції невинуватості щодо нього. Інформацію було поширено у статті "Убивць з Азербадйжану випустили на волю". Позивач вимагав 20 тис.грн. В апеляційній інстанції Агаларов відмовився від позову.
3. Агаларов проти редактора газети "Версії" Людмили Чередарик - спростування недостовірної інформації. У позові відмовлено.
4. Екс-перший заступник прокурора Банчук проти ТВА та журналіста Івана Гончарука - У червні місяці, тоді ще перший заступник прокурора Чернівецької області Станіслав Банчук подав позов про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації, проти телеканалу ТВА та журналіста Івана Гончарука. У своєму позові, заступник прокурора також вимагав від журналіста публічних вибачень. Підставою для звернення до суду, став телевізійний сюжет присвячений земельним оборудкам посадовців Сокирянської райдержадміністрації. В журналістському матеріалі, йшла також мова про звинувачення місцевою громадою у причетності до цих махінацій пана Банчука та Генеральної прокуратури України.Після п’яти місяців судового розгляду, суд погодився з доводами представників відповідачів, та у задоволенні позовних вимог Станіслава Банчука відмовив у повному обсязі.
5. Володимир Вакарюк проти журналіста Юрія Чорнея та інтернет видання "Букньюс", Сергія Зарайського та інтернет видання "Букінфо" та ін. - Пан Вакарюк вимагав від журналістів сплатити йому 2 мільйони гривень моральної шкоди за образу його честі та гідності. Після більш ніж 8 місяців судового розгляду справу виграли. Як у першій, так і в апеляційній інстанції.
Зараз знаходиться в провадженні справа за позовом Юлії Сафтенко, до телеканалу ТВА - визнання наказу про звільнення незаконним, поновлення на роботі.
Юрій Луканов – діючий журналіст, автор чотирьох книжок, сценаріїв до десятка документальних фільмів, численних колонок в українських і зарубіжних ЗМІ. Він висвітлює події на Майдані, Криму, Донбасі. Очолює НМПУ з 2011 року. До того він з 2008 року він керував київською організацією НМПУ. Був, як це сьогодні називається, піар-директором Першого фестивалю популярної пісні і музики "Червона рута" у Чернівцях. Тут же презентував свого часу свою першу книжку – "Третій президент. Політичний портрет Леоніда Кучми".
2-03-2015, 16:32
0
1 439