Ситуація з ліфтами у Чернівцях украй невтішна. Так, експертне обстеження пройшли 148 підіймачів, тобто 48 відсотків від загальної кількості. За їхніми результатами, 112 ліфтів потребуть часткового ремонту, 30 – капітального.
На сесії міської ради 27 грудня 2012 року ухвалили Програму заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації міських ліфтів на 2013-2017 роки. На її виконання передбачали спрямувати понад 12 мільйонів гривень. Зокрема 618 тисяч гривень – на експертне технічне обстеження, майже дев’ять мільйонів – на модернізацію та заміну ліфтів. Кошти мали виділятися з державного та міського бюджетів, пише molbuk.ua
Однак упродовж 2013-2014 років міська рада не модернізувала жодного підіймача, капітально відремонтували лише п’ять. На ці цілі було виділено 659 тисяч гривень з місцевого бюджету. З державного не надійшло жодної копійки.
Нині з 589 ліфтів, які обслуговує комунальне підприємство "Чернівціміськліфт", 288 вже відпрацювали нормативний термін експлуатації – 25 років. Із них: комунальної власності – 215 ліфтів, ОСББ – 10, ЖБК – 63. У 108 ліфтах під час експертного обстеження виявлені дефекти, шість отримали негативні висновки та підлягають терміновій заміні.
– Ми постійно перевіряємо всі ліфти у місті, проводимо експертне обстеження, ремонтуємо їх, – запевнив
виконроб КП "Чернівціміськліфт" Валерій ВЕЛЕНЧУК. – Тобто, робимо все, що в наших силах. Проте є багато ліфтів, які вже відслужили свій 25-річний термін і потребують заміни або капітального ремонту. Але на це у нас немає коштів. Затверджена депутатами Програма, яка стосується ліфтів, не виконується, заплановані гроші не виділяють. У результаті ми не можемо нічого зробити. Залишається невизначеним питання фінансування робіт з технічного огляду ліфтів, яке треба постійно проводити.