Чернівці відвідав прем’єр-міністр та кандидат у президенти Румунії Віктор Понта. Він відвідав Генеральне консульство Румунії в Чернівцях, де протягом години спілкувався з представниками румунської громади Буковини.
Про це повідомляє з місця події кореспондент molbuk.ua
Зокрема Понта пообіцяв допомагати румуномовній громаді Чернівецької області у розвитку інфраструктури.
"Це був перший візит прем’єр-міністра Румунії до Чернівців, - розповідає журналісту molbuk.ua учасник зустрічі, громадський діяч Сергій ГАКМАН. - Безумовно, цей візит відбувся через невеликий час після того, як він у Києві зустрічався з прем’єр-міністром України та після підписання договору про малий прикордонний рух. У Генеральному консульстві Румунії в Чернівцях відбулася його зустріч з румуномовною громадою Чернівецької області і деякими представниками владних структур".
"Один з важливих меседжів - те, що він допомагатиме румунській громаді у розвитку. Він це робитиме разом з українським урядом в контексті європейської інтеграції. Він підкреслив, що це робитиме надзвичайно коректно по відношенню до української держави, і він вітає тільки такі форми співпраці з державами. Більше того, мова йшла про певне пожвавлення у транскордонній співпраці та у плані освіти, науки та культури. Крім того, він говорив про те, щоби пункт перетину кордону не забирав стільки часу в мешканців прикордонної зони", - додав С. Гакман.
"Він сказав, що робитиме все для того, аби покращити ці умови і сподівається на взаємну співпрацю з української сторони. Також наголосив на тому, що підписані певні угоди щодо відкриття додаткових пунктів у Красноїльську. І, можливо, Дяківці-Раковець. Річ у тім, що залишилося вирішити кілька технічних моментів. Безумовно, три контрольно-пропускні пункти знизять навантаження на один пункт", - розповів Сергій Гакман.
Відомо також, що Віктор Понта приїхав до Чернівців на мікроавтобусі із Сучави. Після зустрічі в Чернівцях румунський прем’єр поїхав у село Магала Новоселицького району.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.