"Зі смаком перцю", - так відгукуються буковинці про презентацію facebook-роману "Кагарлик" журналіста "Телекритики", письменника Олега ШИНКАРЕНКА. Роман презентували у Літературному Целанівському центрі Чернівців сьогодні, 16 червня. Читання автором гострої сатири слухачі зустріли оваціями.
- Коли писав роман, я би хотів, аби він хвилював українців. А що хвилює українців загалом, а не лише окремо філологів чи домогосподарок? Нас хвилює те, чого ми боїмося - війна, - розповідає molbuk.ua Олег Шинкаренко. - От я пишу, до чого може призвести напад Росії. Я не пишу про війну, а про її наслідки. А Кагарлик - це образ загубленого провінційного міста, де люди живуть повільно. У результаті військово-наукових експериментів тут назавжди зупинився час. Відтак, це призвело до того, що Кагарлик став найбільшим містом України. Чому? Туди можна потрапити, але вибратися неможливо. Насправді, таких міст не існує. Але це метафора. У реальному житті є такі провінційні містечка, у яких людям зручно, щоби час рухався саме з такою повільною швидкістю. У романі я ж пишу наступне: у Києві залишилося 200-300 людей, усі тікають із столиці через війну. Це парадокс поганий. З міста, де усе мало відбуватися, люди зникають...
Гостям презентації читання окремих епізодів книги припало до смаку. Відтак, після презентації чимало охочих залишилося, щоби придбати книгу та отримати автограф письменника.
Інтерв'ю з Олегом Шинкаренком читайте у четверговому номері "Молодого буковинця" за 19 червня.ДовідкаРоман "Кагарлик" – це сатирична антиутопія, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якої наша країна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення суперкомп’ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам’ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.
16-06-2014, 19:11
0
2 106