Зміна оподаткування лісогосподарських підприємств, запроваджена з січня 2014 року, збільшила суми податків з лісового господарства у 2,2 рази, - зазначають буковинські лісівники. Тож, з другого кварталу вони вже запланували підвищення цін на деревину.
Але меблярі зізнаються, що їм доводиться закуповувати деревину дорожче вже сьогодні.
- Деякі державні лісогосподарства вже підняли ціни на деревину, - каже Микола СЕМАКА, комерційний директор ТОВ "Техно". - За ціною, якою ми торгували на аукціоні у грудні, ми вже придбали деревину. Але нові закупівлі цього року подорожчали пропорційно тому, як підвищила податки держава. Автоматично подорожчав й ліс. Можливо не у 2,2 рази, але у 1,8-1,9 – точно.
Меблярі кажуть, що через такі раптово високі податки дерево-обробна сировина стає не конкурентною на міжнародному ринку. Це вже помітили буковинські підприємства, які частину своєї продукції виготовляють на експорт.
- Мало того, що у нас значні податкові зобов’язання, за рік ще й електроенергія подорожчала на 17 відсотків, лаки, барвники, тканини – іноземного виробництва – вони прив’язані до курсу валют, який сьогодні нестабільний. То вже і ліс подорожчав. Відтак, світові ціни стають дешевшими, ніж наші внутрішні, українські, - каже Павлина ЛЯГУ, заступник директора сторожинецького підприємства "Скіф", яке виготовляє з буку дерев’яні кухонні куточки, табуретки, столи, стільці.
І до сьогодні не було достатнього попиту на українські столи-стільці через те, що люди не мають коштів. Але виробники все одно змушені підняти ціни на свою продукцію, яка продаватиметься в Україні. Паралельно шукатимуть й внутрішні резерви щоби вижити, за рахунок продуктивності праці, економії сировини. Бо на зовнішньому ринку, щоби залишиться конкурентоздатними, наші виробники не будуть підвищувати ціни. Там замовники мають широкий вибір якісної, але недорогої продукції з Італії, Словенії, Китаю, Таїланду.
6-02-2014, 21:44
0
2 148