На чернівецькому Євромайдані людно. Особливо масово підтримують чернівчани всеукраїнські протести після обіду – до мітингувальників приєднуються буковинські студенти. Саме відтоді особливо пильно стежать за порядком на Центральній площі Чернівців охоронці громадського порядку. Вони самоороганізувалися на чернівецькому Євромайдані під час мітингів. Серед них є колишні правоохоронці та військові, які знають, як поводитися у натовпі під час масових заходів, і здатні легко розпізнати провокаторів.
Колишній військовий Віктор ЗАВАЛЬНЮК служив у прикордонних військах. Нині на громадських засадах керує охороною чернівецького Євромайдану з внутрішньої безпеки. Він розповів "МБ", що й тут часто з’являються провокатори:
– На жаль, серед них є чимало студентів. Вони користуються тим, що навчальні заклади підтримують Євромайдан і просто пропускають пари під виглядом мітингувальників. Вони ходять барами та кафе, напиваються і з прапорами йдуть сюди. Зазвичай поводяться зухвало, агресивно. А після 22.00, коли наш Євромайдан дотримується тиші, щоб не заважати чернівчанам, які живуть поруч, вони навпаки голосно вигукують гасла, лаються. На наші зауваження не зважають. У відповідь часто кричать, що вони підтримують майдан, а ми їм заважаємо.
Просимо і людей, які мітингують, якщо побачать провокаторів, із ними не сперечатися. Звертайтеся до охоронців громадського порядку та до правоохоронців. Щоб не спровокувати бійку чи штовханину. Також важливо не давати приводу й міліціонерам.
Колишній військовий пояснив, що провокатори зазвичай "розчиняються" у натовпі, розходяться серед людей. І вже з середини натовпу починають кричати, ображати правоохоронців, чим і провокують їх. Власне, так сталося й у Києві минулої неділі на вулиці Банковій. Згодом з агресивного натовпу в "беркутівців" полетіла й бруківка. Тому особливо ніхто не дивився, хто кидав факели та каміння. В результаті постраждали мирні люди.
Щоб зберегти мирний настрій Євромайдану досвідчені мітингувальники радять усім поводитися звично, бути спокійними, привітними, усміхненими.
Варто знатиЯк поводитися під час масових акцій:
*Підтримуйте один одного.
*Поводьтеся не агресивно, не бігайте, не метушіться.
*Ігноруйте заклики бити, ламати, руйнувати.
*Не вигукуйте образливі, лайливі слова.
*Ходіть не поодинці, а групами.
*Не виходьте із натовпу. Якщо є можливість, то відбивайтеся.
*Якщо вас висмикують із натовпу, намагайтеся втриматися за тих, хто стоїть поруч.
*Тримайтеся подалі від стін, металевих конструкцій.
Якщо вас затримали правоохоронці:
*Не чиніть опору, не сперечайтеся. Не провокуйте їх, не ображайте, не тікайте.
*Запитайте посвідчення, ім’я та прізвище міліціонера.
*Затримання за адміністративне порушення не може тривати більше 3 годин.
*Свій паспорт не віддавайте. За законом ви маєте право лише його показати.
*Особистий обшук може бути лише зі свідками, протоколом та у спеціальному приміщенні.
*Вимагайте копії протоколів.
*Повідомте рідних.
6-12-2013, 12:36
0
2 060