Люди з інвалідністю закликають покращити доступність у Чернівцях

Новини Чернівців
1 560
0
Люди з інвалідністю закликають покращити доступність у Чернівцях

Люди з обмеженими фізичними можливостями визначили найменш доступні місця в Чернівцях. Найгіршими за доступністю називають приміщення МСЕКу, обласну лікарню на вулиці Буковинській, пологовий будинок №2 та громадський транспорт.

- Проблему доступності громадських місць для людей з інвалідністю ми підняли ще на початку року, - розповів голова Чернівецької обласної громадської організації "Захист" Богдан Бойко. - Відтоді вже неодноразово зверталися у відповідні структури щодо вирішення цих проблем. Проте більшість проблем ще й досі невирішені.

Найменш доступними люди з обмеженими фізичними можливостями називають лікувальні заклади та громадський транспорт.

- Ми зверталися до багатьох владних структур з проханням облаштувати приміщення МСЕКу для людей з інвалідністю. Оскільки на сьогоднішній день воно є тотально недоступним. Там гвинтові сходи, а біля приміщення вузенька вулиця і нема місць для парковки, - розповіла керівник напрямку по роботі з людьми з інвалідністю ЧОГО "Захист" Марія Нікітіна. - Облаштування лікарень — чергова проблема. Обласна лікарня — недоступна. Оскільки там є пандус, але в аварійному стані, по якому піднятися важко. При вході на перешкоді - поріг. Ми також дивилися пологовий будинок №2 на вулиці Рівненській. Він майже доступний, бо там немає порогів, але й нема пандуса на приймальний покій.

За словами громадських активістів, місцеві владники пообіцяли виділити під МСЕК інше приміщення, а в обласній лікарні незабаром люди з інвалідністю самі проведуть аудит, щоб визначити, які саме потрібні зміни. У пологовому будинку №2 наступного року можуть встановити потрібний пандус, але на це за їхніми підрахунками потрібні 200 тисяч гривень. Щоправда, все це лише обіцянки на невизначений термін.

- І це не єдина проблема. Є ще питання транспорту, - зауважила Марія Нікітіна. - Наш громадський транспорт ніби доступний, але ми все одно не можемо користуватися навіть низькополими автобусами. Бо є проблеми в поведінці водіїв, в паркуванні цих автобусів та в невідповідності стандартів зупинок .

За словами начальника управління транспорту, зв’язку та енергетики Чернівецької міської ради Василя Мартинюка, водії автобусів і тролейбусів не завжди винні. Іноді вони не мають можливості підлаштувати транспорт для людини з інвалідністю.

- Є об’єктивні обставини, коли водії не під’їжджають до бордюрів, - зауважив Василь Михайлюк. - Зокрема, це людський фактор. Оскільки навіть ті ж водії таксі паркуються прямо на зупинці. На це також треба зважати. Бо тролейбус не може в такому разі під’їхати близько до зупинки.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують