Майже шість годин тривала боротьба з вогнем на пожежі у школі у Вижниці. Як повідомляє прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області, повідомлення про пожежу надійшло 1 жовтня о 3 год. 21 хв.
На місце події відразу було направлено черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини № 4 міста Вижниця. Складність пожежі також полягала в тому, що горище школи було сильно захаращене, а це, в свою чергу, сприяло швидкому поширенню вогню. Оскільки школа була збудована понад 100 років тому і була велика кількість дерев’яних конструкцій в перекритті школи, міжпверхові перекриття також дерев’яні в очеретяному обплетені, все це ускладнювало ліквідацію пожежі. Рятувальники відразу оголосили підвищений номер виклику, згідно якого на ліквідацію пожежі додатково було направлено пожежно-рятувальні підрозділи міста Вашківці та смт. Берегомет, місцева пожежна охорона села Іспас та чергова зміна оперативно-координаційного центру УДСНС України у Чернівецькій області.
Додатково направлено черговий караул ДПРЧ № 14 м. Косів Івано-Франківської області та автодрабину ДПРЧ № 1 міста Чернівці, яка подолала відстань у 72 км. від обласного центру до місця виникнення пожежі. На момент прибуття рятувальних підрозділів вогонь поширився на площу 400 метрів квадратних. Вогнеборці локалізували пожежу у тих межах, у яких застали на момент прибуття. Пожежа локалізована о 6 год. 56 хв., а о 9 год. 10 хв. повністю ліквідована. Вогнем знищено покриття на площі 400 м. кв., перекриття та частина третього поверху.
Всього для ліквідації пожежі від Управління ДСНС залучалися 8 одиниць техніки та 38 чоловік особового складу. На місці пожежі загиблих та травмованих не виявлено. Попередня причина – необережне поводження з вогнем. Сума збитків встановлюється.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.