Довідник "Книжкові скарби міста" містить унікальні відомості: про книги, подаровані цісарем Францом-Йосифом університетській бібліотеці у 1878 році (оздоблення та обрізи більшості книг – із сусального золота), про розкрадену бібліотеку Юрія Федьковича, про найбільшу приватну бібліотеку – родини Шевчукевичів, презентували у муніципальній бібліотеці ім.А.Добрянського.
Автор ідеї – директор бібліотеки Леся Щербанюк. Реалізували її Леся Щербанюк та Остап Ножак. Упорядники не претендують на вичерпність інформації: видання буде допрацьовуватися і доповнюватися, тому чернівчан закликають допомогти в цьому, розповівши про приватні бібліотеки.
У виданні – відомості про бібліотеки імператорського дому Габсбургів (зберігається у відділі рідкісних книг і рукописів наукової бібліотеки ЧНУ), письменниці Ольги Кобилянської, Юрія Федьковича, приватні бібліотеки Анатолія Добрянського, Петера Деманта (зберігається у Муніципальній бібліотеці імені А. Добрянського), Василя Сімовича, Михайла Івасюка, історика Аркадія Жуковського (зберігається в обласній науковій бібліотеці імені М. Івасюка ), лікаря Олексія Залозецького (зберігається в Державному архіві Чернівецької області).
Також – про приватні бібліотеки наших сучасників: Надії Бабич, Ігоря Буркута, композитора Йосипа Ельгісера, Олександра Масана, Володимир Старика, Андрія Гречанюка та Інги Кейван, Богдана Мельничука, краєзнавця Миколи Чорнописького, Христі Венгринюк.
Розповідається і про зниклі бібліотеки, про які відомо за однією-кількома книгами. Так, була приватна бібліотека адвоката Каца, про яку відомо лише за інформацією про одну книжку, яка зберігається в бібліотеці музею народної архітектури і побуту (про належність адвокатові свідчить штамп на книзі). Це "Руська граматика" Степана Смаль-Стоцького і Теодора Гартнера, видана українською мовою 1907 року. Передав цю книгу бібліофіл Микола Чорнописький.
Про приватну бібліотеку кондитера Садовського також відомо за однією книгою – "Календар на 1919 рік". Її також передав музею Чорнописький.
1-10-2013, 10:50
0
2 195