Шестимісячне лошатко викрав у Селятині Путильського району бурий ведмідь тиждень тому. Це трапилося, коли кілька дорослих коней і лоша випасали на галявині. Через добу після зникнення лошати його хазяї знайшли кістки тварини у лісовій гущавині.
- Лоша викрав ведмідь, - підсумовує хазяїн лошати Іван Юрнюк. - Таке трапляється нерідко. Бо ведмеді дуже розумні і вдаються до різних хитрощів, щоб викрасти в людей худобину.
За словами місцевих мешканців, минулого року ведмідь викрав свиню, примудрившись відкрити двері у стайню, де жили свині.
- В цю пору ведмеді дуже зголожені, вони все не можуть наїстися після зимової сплячки, - каже І. Юрнюк. - Свійські тварини добре знають про хижаків. Вони втікають, навіть відчувши специфічний запах звіра. А лоша було ще маленьке і через необережність не зуміло втекти.
Кістки тваринки Юрнюки знайшли через добу у лісі. "Повністю ведмідь лоша не з’їв, - зауважив хазяїн викраденого лошати. - Окрім кісток, у гущавині валялося ще й трохи м’яса. Ймовірно, ведмідь туди ще мав повернутися, щоб пообідати".
Місцеві мешканці кажуть, що помічають сліди ведмежих лап навіть неподалік своїх домівок. За підрахунками селятинчан, у лісі живе щойнайменше п’ять дорослих хижаків. Натомість прикордонники розповіли про появу у Селятині ще одного ведмедя, який втік із зоопарку в Румунії. Його нашийник вони знайшли в лісі. Ймовірно клишоногому вдалося його зняти.