За останній тиждень у Чернівецькій області від укусу змії потерпіло двоє людей.
У першому випадку на Сторожинеччині чоловік збирав гриби і натрапив на змію, з якою вирішив сфотографуватися. Плазун виявився не готовим до "фотосесії". Чоловіка
госпіталізували до райлікарні. Його стан середньої важкості.
В іншому випадку потерпів 19-річний житель села Луківці на Вижниччині, який теж збирав гриби. І цей випадок стався з хлопцем через необережність. Наразі хлопця вже відпустили з лікарні додому.
Завідувач відділення анестезіології реанімаційного відділення обласної лікарні Аурел Руснак зазначає, що у лікарні є сироватка проти укусу змії, але її використовують дуже рідко.
Лікар каже, що смертельних випадків від укусів змій у нашій області майже немає: "Був єдиний випадок, коли три роки тому померла дівчинка, але не від того, що їй невчасно надали допомогу, а від того, що рану ніхто не обробив вчасно, тому виникло зараження. І коли дівчина звернулась до лікарні, було вже пізно".
У гірських районах змії нечасто кусають людей.
– Зі мною такого ніколи не ставалося. На змій частенько натрапляю: чи то на сінокосі, чи то в саду вдома. Зараз їх поменшало. Кілька років тому вони у нас біля дому й жили, та ми не лякалися. Вони вже нам були як домашні. Якщо змію не чіпати, вона ніколи не вкусить. У нас змія – це не рідкість. У горах їх завжди багато, – розповідає Марія Джуряк, жителька села Мариничі Путильського району. – Пригадую, минулого року одна дівчинка йшла із сінокосу, її укусила змія. Потерпіла кілька тижнів відлежала в обласній реанімації, але, дякувати Богу, одужала і все обійшлося.
Управління Держслужби надзвичайних ситуацій в області нагадує, що під час відпочинку на природі слід бути дуже уважним, адже змія нападає, лише коли захищається. У разі укусу змії слід насамперед заспокоїтися. Хвилювання стимулює пришвидшення серцевого ритму, що сприяє швидшому проникненню отрути в кров. Бажано спробувати максимально видалити отруту з рани, у випадку, якщо в роті немає відкритих ранок, можна відсмоктувати ротом з рани отруту і постійно її випльовувати.
Місце укусу необхідно обробити антисептичними засобами, шкіру навколо рани обробити зеленкою або спиртом, одеколоном. Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, прибинтувати її до іншої ноги та, підклавши щось під ноги, трохи підняти їх. За укусу в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. Щоб пришвидшити виведення отрути, давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води. Діставатися до найближчого пункту надання медичної допомоги слід винятково у супроводі, а не самому. (М.Фіжделюк)
20-06-2013, 09:47
0
2 626