Днями набув чинності новий наказ Міністерства аграрної політики та продовольства №96, яким затверджено знижені розміри за послуги ветеринарної медицини. Згідно з яким майже на 40 відсотків зменшилися тарифи на проведення лабораторних досліджень, оцінка ветеринарно-санітарного стану продуктів тваринного походження, здійснення періодичного контролю за показниками якості та безпечності. Про це говорили за круглим столом у Чернівецькому центрі захисту приватних підприємців 4 квітня 2013 року.
- Попередній наказ Міністерства аграрної політики та продовольства №666 зрівняв тарифи по всій Україні. Але одночасно й підвищив їх, - зазначає Ігор КУХАРЧУК, захисник підприємців. - Якщо для підприємців, які працюють на Київській Бесарабці з їхнім обігом товару та купівельною спроможністю та рівню зарплат ці тарифи прийнятні, то для підприємців на ринках у Сокирянському чи іншому районі ці тарифи збільшили навантаження у два-чотири рази. Це відповідно позначилося на зростанні цін для кінцевого споживача сільгосппродукції.
- Для нашого регіону ціни справді були завищені, для підприємців, які торгують м’ясо-молочною та іншою сільськогосподарською продукцією, - підтвердив Олександр АЛЕКСАНДРЮК, заступник начальника головного управління ветеринарної медицини у Чернівецькій області. - У лютому 2013 року підписано новий наказ, згідно з яким сьогодні працюють всі підрозділи управління ветеринарної медицини області. Ми вважаємо правильним, що встановлено єдині тарифи, бо людський фактор не виключений. Розцінки за послуги ветеринарної медицини впали в середньому на 40 відсотків.
Наприклад, експертиза молока до трьох літрів із трьох гривень знизилася до однієї, сметани: з 9,24 стало 3,93 гривні. Раніше експертиза до 10 кілограмів рослинної продукції коштувала чотири гривні з копійками, стало - одна гривня з "хвостиком". Експертиза рослинної продукції до 50 кілограмів - з 7,15, знизилася до однієї. Тариф з 18 гривень опустився до 9 тощо.
Крім знижених тарифів, введено плату за послуги, що надаються лікарями ветеринарної медицини на м’ясопереробних підприємствах, а також на підприємствах гуртового зберігання необроблених харчових продуктів тваринного походження на погодинній основі.
- Ця норма є особливо важливою для сектору роздрібної торгівлі, в якому плата за послуги ветеринарних лікарів відповідно до обсягів контрольованої продукції була б невиправдано високою, - вважає І. Кухарчук.
На сайті ветеринарної служби оприлюднений цей наказ.
Нові тарифи найближчим часом буде розміщено на всіх ринках області.
3-04-2013, 19:42
0
2 245