У Черінвцях відбулися звітно-виборні збори обласної асоціації фермерів Буковини. Тобто громадської організації господарів, якої під такою назвою вже давно не існує на теренах України. Як повідомив на зібранні президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Маркевич, Буковина – єдиний регіон, де спілка фермерів не функціонувала, а її керівнику було висловлено недовіру ще минулого року.
- Шкода, адже фермери – потужна сила на селі, - сказав він. – Нині в Україні є 40 тисяч фермерських господарств, які виробляють 10 відсотків сільгосппродукції в державі. До держбюджету від нас щороку надходить 4,5 мільярда гривень. Але влада нас не хоче підтримувати. Скажімо, хочуть скасувати фіксований податок і ПДВ, досі не відмінили техогляд сільгосптехніки, відчуваємо податковий прес та здирництво з боку інших державних структур. Тобто з кожним роком працювати доводиться важче і важче.
Перешкоджає і погода: весняно-польові роботи запізнилися мінімум на три тижні. А це означає, що матимемо зменшення врожаю на 15 відсотків. Проте сподіватимемось на те, що ситуація покращиться. Фермери області обрали нового керівника. Ним став господар з Кліводина Кіцманського району Василь Івасюк, історик за фахом.
- Фермерую з 2005 року, маю 110 гектарів сільгоспугідь: садівництво, смородина, зернові культури, - розповідає Василь Дмитрович. – Фермерам краю, а їх 762, треба об’єднюватися, адже є чимало проблем. Зокрема фінансові, потрібно конструктивно налагодити й роботу фонду підтримки фермерських господарств. Бо кошти треба розподіляти справедливо. Для цього ми створили відповідну комісію. Є труднощі й зі збутом продукції, отриманні кредитів й забезпеченням технікою. Але насамперед повинні перереєструвати нову організацію. (Василь Гринюк).
29-03-2013, 11:52
0
2 554