Із першого квітня в залізничному квитку касири вказуватимуть прізвище та ім’я пасажира. Таке рішення прийнято на засіданні уряду, заявив міністр інфраструктури Володимир КОЗАК. Відновити цю норму планували ще з першого січня цього року.
Тепер потрібно надати документ, який засвідчує особу, під час купівлі квитка. Під час посадки в потяг його також потрібно показати провідникові.
Пан Козак додав, що такі заходи пов’язані з переходом Укрзалізниці на електронні квитки та покликані припинити спекуляцію на залізничних квитках.
Водночас пасажири на вокзалі залізничної станції Чернівців, які купували квитки в четвер, 14 березня, на спекулянтів кореспондентові molbuk.ua не скаржилися:
– Щось не пригадую, щоб мені доводилося купувати квиток на потяг у спекулянтів. Хоча варто зазначити, що за добу до відправлення потяга з Києва до Криму в столичних касах квиток взяти неможливо. А тут, у Чернівцях, зазвичай ці квитки є, – каже кримчанин Олександр ОЛЕКСЕНКО, який у справах регулярно приїжджає із Криму до Чернівців.
– І без спекулянтів квитків не вистачає, – переконаний Віктор Васильович, невисокий чоловік із борідкою. – Можливо, у касах залізниці бронюють частину квитків чи їх відкладають про запас. Ми з вами не можемо це перевірити. Спекулянтів не видно, черг до кас немає, але квитків усе одно бракує, особливо напередодні вихідних та свят.
Про те, що квитків справді не вистачає для всіх, розповіли у касах.
– Людей їздить багато, попит на залізничні квитки завжди великий, – каже симпатична молода жінка-касир. – Причому у всіх напрямках. А до Львова, Києва, Москви – тим паче. Скажімо сьогодні (14 березня) можна взяти квитки до Києва аж на понеділок, 18-те. Тож, гадаю, іменні квитки навряд чи збільшать їхню кількість у касах. Ось якби додали Чернівцям більше вагонів у львівському та київському напрямках, було би добре. Вони порожніми не залишилися б.
Всі опитані пасажири позитивно сприйняли новину про відновлення іменних залізничних квитків. Прізвище в квитку для них не є проблемою, та й паспорт у дорозі не буде зайвим. Одна пасажирка зазначила, що у період з 2004 по 2007 року, коли діяли "паспортизовані" квитки, у касах можна було взяти їх навіть у день виїзду.
Про документиЦього разу перелік документів, з якими дозволено купувати залізничні квитки, суттєво розширено. Так, у постанові Кабміну зазначено: оформлення проїзного документа за повну вартість здійснюють за поданням паспорта громадянина України, закордонного паспорта, дипломатичного, службового паспорта, паспорта іноземця, посвідчення моряка, посвідчення водія, біженця, особи, яка потребує додаткового захисту, посвідки на тимчасове проживання, картки мігранта тощо. Щоправда, у переліку документів студентський квиток не згадують.
Також потрібно показати документи й для купівлі дитячого проїзного квитка. Наприклад, свідоцтво про народження дитини чи інший документ, де зазначено інформацію про дату народження дитини, її ім’я та прізвище, яке також вноситимуть у квиток.
15-03-2013, 13:01
0
2 147