Впродовж 11 березня Чернівецька наукова геофізична обсерваторія зафіксувала більше двох десятків поштовхів земної кори. Але в цьому немає нічого нового чи надзвичайного, - каже Андрій НІКОЛАЄВ, директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії ЧНУ.
- Щодня черговий сейсмолог звітує в МНС і пожежно-рятувальній службі. Зокрема вчора ми повідомили, що впродовж двох діб комп’ютер зафіксував 25 тектонічних подій. Ми просто кажемо про кількість таких подій. Ці всі поштовхи потужністю в один бал спроможне "почути" лише обладнання, але людина їх не відчуває. Це вже не вперше, коли після наших повідомлень до нас починають надходити дзвінки. Наші звіти не дуже точно інтерпретуються. Бо можуть бути події в земній корі Карпат, а в нас вони фіксуються лише обладнанням і лише в один бал. Такі поштовхи в Чернівцях трапляються щодня кілька разів.
За словами пана Андрія, людина відчує поштовх у два бали. А такий землетрус спричиняє, наприклад, транспорт.
- Вночі можна відчувати щось схоже на поштовхи. Це може бути резонанс від руху важкого транспорту, оскільки в нічні часи, місто завмирає і затихає. Тому чути навіть найменші коливання. Транспорт створює землетрус (лише іншого походження) приблизно у два бали, - зазначив фахівець.
12-03-2013, 13:41
0
4 093