Депозитні ставки продовжують знижуватися. Банки беруть під збереження кошти у людей під дедалі менші відсотки. Зниження відсотків розпочалося ще взимку. Щойно закінчилися новорічні святкування, як деякі, здебільшого великі, банки почали зменшувати відсотки за вкладами для фізичних осіб. У лютому ж вони знизилися у всіх чернівецьких банках. При чому на всі види вкладів як у гривні, так і у валюті.
- Деякі банки вже двічі-тричі знижували ставки за депозитами цього року. У нас знизилися відсотки лише один раз – у лютому. І поки що не планується. Принаймні більше не надходило жодних вказівок з Києва, - каже пані Аліна, начальник одного із відділень українських банків. – Відтак ми знизили річні відсотки на короткострокові гривневі вклади з 26,5 до 22.
Банкіри зізнаються, що цього року провели вже декілька хвиль зменшення відсоткових ставок. На початку березня кілька чернівецьких фінустанов вкотре знизили ставки.
- Ставки знижуються нерівномірно, це залежить від внутрішньої фінансової ситуації в банку. Кожен банк відчуває по-різному проблеми з ліквідності. У когось є забагато ресурсів, у когось їх може не вистачати. Але загалом спостерігається тенденція до зниження відсоткових ставок на вклади для фізичних осіб у всій банківській системі, - зазначив фінансист Григорій ПРОХОРЕНКО.
За його словами, тривалий час банки залучали вклади, особливо гривневі, під дуже великі відсотки. Будь який банк не може довго тримати надто великі відсотки за вкладами, бо це впливає на його прибутковість.
Наразі найбільше і швидше знижуються ставки на короткострокові гривневі вклади. Втім знижуються виплати й на інші вклади. Зокрема прибутки з депозитів у гривнях схудли на 4-6 пунктів (з 26 відсотків до 22 або з 24 до 18), а валютні - від піввідсотка до одного.
Фахівці прогнозують, що зниження ставок триватиме навесні і, можливо, влітку.
11-03-2013, 20:35
0
3 192