На зовнішнє незалежне оцінювання в області зареєструвалося 4892 осіб. Це 58 відсотків від очікуваної кількості.
– На ЗНО зареєструвалися трохи більше половини цьогорічних випускників шкіл із Чернівецької області – 3778 осіб, – розповіла методист Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти Оксана П’ЯСТА. – А всього одинадцятикласників на Буковині – 6500.
У багатьох школах області на ЗНО зареєструвалася лише половина випускників, у деяких – кілька людей, а в одній зі шкіл на ЗНО не зареєструвався ніхто.
– В одинадцятому класі нашої школи навчається четверо школярів, – розповів директор Стальнівецької школи Новоселицького району Вадим РУСНАК. – До дев’ятого класу навчалося 16 школярів, але більшість із них вступили до коледжів та технікумів. Нині в одинадцятому класі навчаються працьовиті школярі, які пов’язують свою подальшу долю з робітничими професіями. Вони мають оцінки до шести балів. Навчатися у вузах не планують. У батьків цих школярів немає можливості сплачувати навчання дітей у вузах. А за держзамовленням їм вступити до вищих навчальних закладів було б важко.
– Цього року зменшилася кількість охочих складати тести на ЗНО, – розповіла головний спеціаліст відділу освіти Кельменецької РДА Тетяна ЧЕРНА. – Зокрема в одній зі шкіл зголосилося прийти на тестування восьмеро випускників. У всіх свої індивідуальні причини.
П’ятеро випускників Чернівецької школи №14 візьме участь у зовнішньому незалежному оцінюванні цього року. Решта не планує вступати до вузів.
Одинадцятикласниця школи №14 Олександра КОЖУКАР розповіла, що на тестування прийде лише через рік, а цього року не реєструвалася, щоб мати час на підготовку.
– У школі мені подобається вивчати гуманітарні науки, але мрію стати стоматологом, – зауважила Олександра. – Для вступу в медичний треба добре знати хімію й біологію. Знання із цих предметів мені треба покращити. Тому буду готуватися до ЗНО-2014.
Як вважають у відділі тестових технологій та зовнішнього оцінювання групи моніторингу в Чернівецькій області, є чотири причини, чому так мало випускників шкіл зареєструвалося на ЗНО: "По-перше, батьки випускників не завжди можуть заплатити за навчання, а по-друге, після навчання у вузах випускникам важко влаштуватися на роботу. Також багато школярів, які добре навчаються в школі, вступають у коледжі й технікуми після дев’ятого класу, а чимало одинадцятикласників надають перевагу робітничим професіям, обираючи навчання в професійно-технічних училищах". (М. Корпан)
7-03-2013, 20:05
0
2 221