Травматизм через ожеледицю зріс вдвічі. Причина цього – погодні умови. Цьогоріч випало багато снігу, а потім почалися перепади температури: відлига, потім – мороз. Це і є основною причиною високого рівня травматизму.
– Від початку року до 21 січня травми на ожеледиці отримало 59 людей, – розповідає заступник головного лікаря станції швидкої медичної допомоги Сергій ПАУШАК. – Люди травмуються там, де не прибрали сніг. Тут питання не тільки до КРЖЕПів, а й до приватних будинків і власників магазинів. На вулиці 29 Березня, наприклад, живе дві сім’ї, а біля будинку не прибрано. А потім господарі самі й травмуються. І такі випадки непоодинокі. Найчастіше травмуються чоловіки працездатного віку. Більшість з них під час травмування – напідпитку. Також досить багато серед травмованих пенсіонерів, переважно жінки. А ось молодь віком до 18 років травмується рідше. Цього року зафіксували два випадки.
Проте біля підприємств та установ не всі поспішають прибрати кригу з тротуарів. На вулиці Шептицького люди змушені ділити дорогу з машинами, бо тротуаром наважується йти не кожен. А біля входу в громадську приймальню в приміщенні ОДА кригу почали прибирати тільки у вівторок. Під скрегіт лопати в тому приміщенні саме приймав людей один із народних депутатів від опозиції.
Спускатися вулицею Шолом-Алейхема тротуаром із лівого боку теж неможливо. Біля китайського ресторану тротуар чистий, а нижче – суцільні гори криги, обгороджені попереджувальною стрічкою.
Чернівчанка Домініка ОХОВІЦ під час спуску біля винного погреба "Граф Воронцовъ" втискується між попереджувальною стрічкою та потоком машин на проїжджій частині.
– Часто сюди не ходжу, – каже пані Домініка. – Спускаючись, побачила, що тут йти неможливо, але перейти на інший бік не можу, бо машин багато їде. Невже на початку тротуару важко встановити табличку, що проходу немає? Щоб вони так ходили!
Тим часом після відлиги синоптики знову прогнозують похолодання.