Податкові органи Буковини знову очікують скорочення. Нещодавно ця структура вже пережила одну реорганізацію, у результаті якої майже третина податківців втратили роботу. Податківці та митники з острахом чекають наступних скорочень. Тепер завдяки черговим новаціям українського уряду через об’єднання податківців з митниками, кількість працівників обох організацій зменшиться.
У всій країні позбудуться роботи майже шість тисяч митників та податківців. Визначено граничну чисельність працівників новоствореного Міністерства доходів та зборів – 65,4 тисяч. Нині разом митників з податківцями нараховується 71,2 тисячі осіб.
Станом на 18 січня 2013 року вже було проведено кілька селекторних нарад під головуванням Олександра Клименка, керівника новоствореного Міністерства за участю податківців та митників країни.
Олександр Клименко, керівник Міністерства доходів та зборів України запевнив, що раптового масового звільнення службовців не буде – доля кожного працівника вирішуватиметься індивідуально, з урахуванням його кваліфікації.
- Реорганізація проходитиме синхронно з перепідготовкою кадрів, впровадженням електронного документообігу та розвитком нових сервісів автоматичного дистанційного обслуговування. Мінімально необхідна кількість чиновників, і разом з тим зміцнення корпусу фахівців, що безпосередньо працюють із платниками – ось ключові завдання, які потрібно вирішити у процесі створення Міністерства", – підкреслив Олександр Клименко.
Міністр додав, що українська версія об’єднаного митно-податкового відомства має бути не менш ефективною за європейські аналоги. Англійський експерт Кріс Вейлс, у свою чергу, зауважив, що саме таким чином здійснювалося створення Комітету у податкових та митних справах у Британії. "Єдине керівництво митними зборами та податками повинно підвищити ефективність управління цими процесами, але жодним чином не зачепити бізнес", - зауважив британський фахівець.
- Багато країн пішли цим шляхом, отримавши в результаті економію бюджетних коштів, оптимізацію процесів керування та узгодженість дій органів влади у регулюванні бізнес-клімату. Ми ставимо перед собою завдання також отримати вагомі позитивні результаті від цієї реорганізації, - підкреслив Олександр Клименко.
- Завдяки об'єднанню наших баз даних ми в режимі реального часу зможемо відстежувати весь процес проходження імпортованого товару - від кордону до покупця. Разом ми повинні забезпечити "чистоту" декларування - повний контроль за тим, який саме товар перетинає кордон і яким чином він оформлений за документами. У нашому розпорядженні є ефективні інструменти для посилення боротьби з контрабандою та податковими ямами. Зростання платежів до бюджету має бути досягнуте завдяки нашій інтеграції.
- Наші поточні завдання - розвиток сервісу для бізнесу, створення сприятливого бізнес-клімату, наповнення бюджету - залишаються в нашій сфері компетенції, і реорганізація аж ніяк не скасовує реалізацію раніше запланованих заходів за цими напрямками", - підкреслив Клименко.
24 січня 2013 року Міндоходів презентуватиме роботу новоствореного відомства.
Нагадаємо, що наприкінці грудня 2012 року указом президента утворено Міністерство доходів і зборів України, яке об’єднало податкову та митну служби. До створення нової моделі залучено експертів податкової та митної служб, аудитори міжнародної компанії PriceWaterHouseCoopers, які раніше працювали над реформуванням податкової політики України, а також провідні науковці, - повідомляє урядовий портал.
18-01-2013, 16:10
0
3 588