Вчора звершився фестиваль "Маланкафест- 2013" і організатори і учасники підводять підсумки та аналізують плюси та мінуси проведеного дійства.
Родзинкою цьогорічного фестивалю, організатори вважають більш ретельний підхід учасників до підготовки у заході. Колективи мали не лише гарні костюми, а також писали сценарії та готували невеличкі виступи для глядачів. Цього року, також, на святі вдалося показати традиції різних районів Буковини.
- Ми мали абсолютно різні маланки, - каже Голова туристичної громадської організації "Палітра Буковини" Оксана ЛЕЛЮК. - У нас була молдавська, бесарабська, гуцульська та румунська маланка, а також звичайно українська. Цього року було багато учасників більше тисячі, але за їхніми сценарним дійством можна було зрозуміти, що означає той чи інший персонаж. Це було дуже цікаво.
За словами організаторів, завдяки проведенню фестивалю, у Чернівці збільшився потік туристів.
- У нас дуже багато було туристичних груп цього року, тобто може фестиваль уже і не зовсім розкручений бренд, але про нього все таки багато знають.Були туристичні групи з Рівненщини, з Донецька, з Київа, а також з Польщі та Румунії. Вони спеціально їхали на фестиваль Маланок, - додала Оксана ЛЕЛЮК.
Водночас не всі чернівчани залишилися задоволені фестивалем. Мешканці міста нарікали на завантаження руху у центрі міста, через перекриття окремих вулиць, а також на те, що не змогли піти на свято, через роботу.
- Я не можу зрозуміти про який позитив ви говорите. Окрім агресії та негативних емоцій, це дійство більш нічого сьогодні не принесло... А на вихідні сам би з задоволеням пішов з родиною і дітьми на Маланку, але у робочий день - це занадто, - написав на своїй сторінці чернівчанин Сергій Гаврилюк. - Самі собі ускладнюємо життя, влаштованими святами у незручний час. Я нічого не маю проти. Ось коли це все буде цивілізовано і культурно і в зручний час.
- Не нам вирішувати, ми в себе в Вашківцях його проводим так як проводили ще наші діди. А в Чернівцях просто вирішили зробити на цьому бабло, - написав Дмитро Серотюк. - Те , що він дає гроші , то нехай і побільше. Але місцева влада повинна все організувати так, щоб не було ніяких проблем.
- Якщо б ми зробили свято 13-14-го, то це означало б, що ми перебили б свято в районах, - пояснила Оксана ЛЕЛЮК. - Всі колектики, які беруть участь у нас, маланкують у себе в ці дні. Ми могли б, звичайно перенести на наступний тиждень, але там вже зовсім інше свято - Водохреща. Тому ми ще на другому фестивалі вирішили, що який би це день не припадав, то мусить бути наш захід 15-го січня.
За словами пані Оксани призовий фонд фестивалю склав 200 тисяч гривень, а всього витратили на його проведення близько 300 тисяч. Основним спонсором фестивалю виступив благодійний фонд Firtash Foundation.
- Хочеться подякувати усім учасникам та партнерам фестивалю, - сказала Оксана ЛЕЛЮК,
16-01-2013, 14:13
0
3 109