Наприкінці грудня 2012 року міський пологовий будинок №1 у Чернівцях на тиждень закрили на дезінфекцію. Містом ширилися чутки, що там виявили інфекцію. Санепідеміологи тоді запевнили, що це планове закриття і жодних інфекцій у закладі не виявили.
- Пологовий будинок на Буковинській закрили на тиждень, - повідомила тоді головний санітарний лікар області Наталя ГОПКО. - Закриття планове. Воно повязане з проведенням дезінфекції.
У міському управлінні охорони здоров'я з облСЕС солідарні.
- Щороку ми закриваємо пологові будинки для санітарної обробки, - розповідає заступник начальника міського управління охорони здоров'я Любов БАБАЄНКО. - Це було планове закриття. Вперше у 2012 році пологовий будинок закрили на два тижні влітку. Ми подумали, що нам потрібно планово ще раз здійснити санітарну обробку.
На запитання, чи не пов'язане закриття для проведення дезінфекції зокрема з випадками перитоніту, Любов Миколаївна відповіла заперечно.
- Немає такого, - запевнила Любов Бабаєнко. - Річ у тому, що моніторинг ведемо і ми, і санепідемстанція. Відповідну інформацію відразу надсилають у Міністерство охорони здоров'я. Перитонітів не було.
А ось у Міністерстві охорони здоров'я причиною закриття пологового будинку на дезінфекцію називають саме два випадки перитоніту після кесаревого розтину.
Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит "МБ" до МОЗ:
"Вдруге у цьому році Міський клінічний пологовий будинок №1 м. Чернівці закрили згідно з наказом головного лікаря від 21.12.2012 до 30.12.2012 на поточну дезінфекцію у зв'язку з наявністю двох випадків перитоніту після кесаревих розтинів. Адміністрація закладу звернулася до Головного управління Державної санітарно епідеміологічної служби з метою взяття змивів та проведення бакдосліджень силами баклабораторії служби".
Наші спроби зв'язатися з головним лікарем пологового будинку вчора успіхом не увінчалися. У нього ми хотіли дізнатися дві речі: чому в Чернівцях та Києві вказують різні причини закриття пологового будинку та яка подальша доля пацієнток із перитонітами.
Також ми звернулися до кількох столичних та місцевих акушерів-гінекологів із проханням роз'яснити причини появи інфекції після кесаревого розтину. Медики говорити про це не хочуть, посилаючись на корпоративну етику. Радять шукати інформацію з відкритих джерел.
Довідково:Перитоніт - запалення очеревини. Часто виникає як ускладнення запальних захворювань органів черевної порожнини та за травми живота.
Перитоніт після кесаревого розтину буває у 4,6-7 відсотках випадків. Розвиток перитоніту зумовлює інфікування черевної порожнини.
Перитоніт - запалення очеревини. Часто виникає як ускладнення запальних захворювань органів черевної порожнини та за травми живота.
Перитоніт після кесаревого розтину буває у 4,6-7 відсотках випадків. Розвиток перитоніту зумовлює інфікування черевної порожнини.
10-01-2013, 16:27
0
4 918