Під брамою ЧНУ студенти провели акцію "Молодь знає! Молодь контролює!". Це - третя Всеукраїнська інформаційно-освітня акція проти міліцейського свавілля. Студенти нагадали людям про права та обов’язки громадян при затриманні їх правоохоронцями.
- Це – освітня акція для студентів. Ми проводимо її для того, аби молодь знала свої права при спілкуванні з правоохоронцями, - каже
організатор акції Вікторія Яшан. - Загалом, ці проблеми виникають не лише в студентів, а й у звичайних громадян. Коли студент виходить за межі університету, він стає звичайним громадянином, і його можуть затримати в будь-якому випадку, якщо він щось порушив. Однак, якщо він не знає своїх прав і простих правил спілкування з правоохоронцями, його можуть навіть затримати. Ми хочемо, аби студенти знали, що потрібно робити для того, аби їх не затримували.
Студенти роздавали перехожим жовті картки, в яких зазначені права затриманого та обов’язки міліції.
- Окрім того ми роздаємо людям брошурки "Як захиститись від неправомірних дій міліції" і "Як діяти, щоб не порушувати права громадян" - пам’ятка для міліціонерів, який несе патрульну службу, - додала В. Яшан.
- Ми виділяємо три основні правила спілкування з міліціонерами - не провокувати, не ображати і не тікати. Навіть якщо це не твоя вина, не можна тікати. І завжди потрібно фіксувати годину, коли тебе затримали, - каже
співорганізатор акції Іван Данелюк.
- Моїх друзів якось міліціонери зігнали зі скверу за те, що вони нібито порушили комендантську годину, - продовжує студент. - Це була 22.00. У сквері вони спокійно сиділи, спілкувалися, не порушували спокій. Та їх забрали у міліцейський відділок і там жорстоко побили. Закінчилась ця історія лікуванням у лікарні.
22-10-2012, 12:25
0
4 359