- Нинішнього року вперше за останні 10-15 років "Чернівцігаз" отримало рівень проплат за використаний газ аж на 98 відсотків. Ми, навіть, можемо стверджувати, що в новий опалювальний сезон увійдемо без боргів. Населення оплачує за використаний газ в межах 82 відсотків, - розповів Віктор ГОРДА, заступник голови правління ПАТ "Чернівцігаз".
Але це не означає, що немає боржників. Класична тенденція зберігається. Основним дисциплінованим платником, який найбільше впливає на рівень розрахунків, є малозабезпечені люди та пенсіонери. Саме вони платять вчасно і в повному обсязі. А власники будинків, люди, яких ми звикли називати заможними та забезпеченими, не дуже дисципліновані абоненти. Наприклад, коли підпидприємство проаналізувало зафіксовані втручання в лічильники абонентів, які впіймалися на крадіжці газу, то у 90 відсотках випадків лічильники були зареєстровані у приміщеннях площею понад 60 квадратних метрів.
За словами пана Віктора найбільше проблем підприємство має з Кіцманським районом. Не лише в оплаті за спожитий газ. Цей район територіально великий, тут проживає найбільша кількість абонентів, в цьому районі найстаріша газова мережа.
А найкраще розраховуються за газ на Хотинщині та Сокирянщині.
Яка ситуація з оплатою за використану електроенергію в області molbuk.ua не вдалося дізнатися – на жоден телефон керівники обленерго не відповіли. "У нас змінилася внутрішня АТС", - повідомили нам.
А скільки боржників має "Чернівціводоканал" і як розраховуються буковинці за водопостачання та водовідведення, взагалі виявилася державною таємницею.
Кореспондента кілька разів відправляли то в абонентний відділ, то на вулицю Комунальників і знову назад. Врешті на підприємстві повідомили, що "таку інформацію може дати лише керівник і лише на особистому прийомі".
Зрештою ми звернулися в ОДА за коментарем.
В управлінні житлово-комунального господарства розповіли, що загалом населення Буковини добре розраховується за послуги ЖКГ.
-За сім місяців 2012 року населення розрахувалося за послуги ЖКГ на 103,9 відсотка. Це означає, що крім поточних розрахунків, буковинці потрохи виплачують борги, - сказав начальник управління Георгій ЛЕОНТІЙ. – Рівень розрахунків покращився, порівняно з попередніми роками. Але борги залишилися.
За словами керівника, заборгованість населення на перше серпня за водопостачання, водовідведення, теплопостачання та утримання будинків склала 47,2 мільйона гривень. Це на один мільйон 600 тисяч гривень менше, ніж було на початку року.
Зокрема, найбільші борги серед населення мають "Новодністровський житловик", "Новодністровський водоканал", Сторожинецьке управління ЖКГ, Хотинська тепломережа, Чернівцітеплокомуненерго.
Лише 9 мільйонів 876 тисяч гривень заборгували чернівчани міським ЖРЕПам.
7-09-2012, 14:20
0
2 573