Олександр ЖОЛУДЬ, аналітик цукрового ринку в Чернівецькій області вважає, що цукор тільки дорожчатиме.
-Ще три тижні тому мішок цукру (50 кг) коштував на Калинівському ринку 260 гривень. Нині його продають за 330 гривень. 70 гривень росту – це серйозна заявка. Невизначеність на цукровому ринку, відсутність опадів та зменшення посівних площ цукрового буряку призведе до подальшого росту цін на готовий продукт. Тож варто очікувати ціну за мішок в межах 400 гривень.
-Про подальше зростання цін говорять й в Національній асоціації цукровиробників. -Так. В новому маркетинговому році в Україні буде зібрано на 20-25 відсотків менше цукрових буряків(14-15 мільйонів тонн) та вироблено на 24-27 відсотків менше цукру (1,7-1,75 мільйонів тонн. За останній рік подорожчали насіння, мінеральні добрива та енергоносії. У результаті середня собівартість виробництва цукру в 2012/13 маркетинговому році (з 1 вересня 2012 по 31 серпня 2013 року) підвищиться мінімум на 20 відсотків.
-Минулого року було перевиробництво цукру. Зараз є чималі запаси. Чому ростуть ціни? -На початку сезону заготівель вже були спроби підвищити ціни на цукор. В Україні монополізований ринок цукру. Зацікавлені люди тричі намагалися підняти ціни. Але не вдалося, бо попит був низьким. Нині крига скресла – ціни пішли вгору. Але реальну картину насиченості ринку цукром покаже жовтень. Після збору врожаїв буде добре видно: які об’єми цукрового буряку, його цукристість, скільки його буде вироблено.
-Продавці на чернівецьких ринках скаржаться на низький попит. Продаж цукру не дає заробітків. Деякі не мають бажання далі ним торгувати. -Саме цього слід остерігатися. Чим менше цукру буде на ринку, тим більше буде ажіотажу. А це пришвидшить ріст цін. Є певні кола зацікавлених осіб, які грають на цукрі. Їм вигідно створити штучну паніку. І через два тижні очікувань, ціна кілограма на ринку може вирости на гривню-півтори - до восьми гривень з лишком.
3-08-2012, 09:02
0
7 744