У Чернівцях під час Свята буковинської сорочки на Театральній площі представили понад 350 буковинських автентичих костюмів.
Як повідомили у прес-службі міської ради, понад сотню повсякденних та святкових традиційних буковинських народних строїв зі своєї колекції для проведення цього свята надав відомий в краї етнограф, колекціонер та митець Микола Шкрібляк. Загалом же сьогодні на площі можна було побачити понад 350 найрізноманітніших народних костюмів, об’єднаних, попри всі свої відмінності, приналежністю до єдиної культури буковинського краю.
Організатори свята вдало використали місце його проведення: по кожній з чотирьох сторін правильного прямокутника Театральної площі були виставлені народні строї з чотирьох різних регіонів буковинського краю: гуцульщини, покуття, молдовських та румунських районів. Усі кольори гаптованих сорочок своїх регіонів представляли і колективи-учасники фестивалю "Буковинські зустрічі", що розташувалися поруч. Серед них були й не лише українські колективи, але й гості з Угорщини, Румунії та Польщі.
Крім простої демонстрації національного буковинського одягу програма свята передбачала й кілька театралізованих виходів. Це були інсценізації традиційних технологічних процесів народження цих витворів народного мистецтва – прядіння, ткацтва, вибілювання полотна тощо, а також автентичних буковинських обрядів Купальських свят, ярмаркування та весілля. Безпосередню участь у всіх цих інсценізаціях взяли не лише професійні дівчата-моделі, але й найвідоміші в місті жінки – члени клубу "Успішна чернівчанка".
16-07-2012, 09:07
0
2 779