Буковина посідає десяте місце в країні за кількістю заготівлі крові. Однак за останні 15 років кількість людей, які дарують свою кров, зменшилася майже удвічі.
Про це кореспонденту molbuk.ua повідомив
головний лікар обласного центру крові Василь МІГАЙЧУК.– Наразі на Буковині проживає 1666 почесних донорів України, серед них – 145 чернівчан, – каже лікар. – Ці люди за своє життя здали не менше 18 літрів крові, а це 40 максимальних разових доз. Кожному донорові надаємо компенсацію на харчування в розмірі 25 гривень. А почесні донори отримують ще й доплату до пенсії.
– Стати донором може будь-хто, – продовжує лікар. – Головне – щоб ця людина була здорова та досягнула повноліття. Ми перед кожним здаванням крові проводимо різні обстеження. Перевіряємо людей і на те, чи не є вони носіями ВІЛ-інфекцій.
Не завжди медичним закладам міста вистачає донорської крові.
Завідувач відділення трансфузіології лікарні швидкої медичної допомоги Анжеліка КАЛАНЧА розповіла кореспонденту molbuk.ua, що часто медикам доводиться в екстрених ситуаціях шукати рідкісні групи крові:
– Це складне питання, – каже жінка. – Ми не можемо знати заздалегідь, які хворі та з якою групою крові можуть до нас потрапити. Скажімо, може одночасно потрапити п’ятеро хворих із третьою негативною групою, яка є рідкісною. А пакетів крові не вистачає. Тоді починаються проблеми: екстрено шукаємо донорів. Ніхто від цього не застрахований.
– Гадаю, щоб крові вистачало, варто залучати до донорства якомога більше молоді. Потрібно, щоб держава і спонсори краще підтримували цих людей, – додала медик.
14-06-2012, 20:18
0
1 979