Колаж: expres.ua
Не підлягають оподаткуванню грошові заощадження, розміщені до другого січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України. А також у державні цінні папери (облігації), погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.
Про це повідомили у відділі взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у м. Чернівці.
Також, згідно із ст.174 Податкового кодексу України не оподатковуються:
- вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені;
- вартість власності, яка успадковується інвалідом I групи чи має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. А саме, якщо особа успадковує: об’єкти рухомого, нерухомого майна, готівки або кошти, що зберігаються на рахунках у банках;
- вартість власності об’єктів рухомого та нерухомого майна, що успадковується дитиною-інвалідом.
За ставкою п’ять відсотків оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
За ставкою 15 відсотків та/або 17 відсотків успадковується будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента (громадянина іншої країни). А також для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента (громадянина України).
Тобто якщо оціночна вартість майна, що приймається у спадок, у 2012 році не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати встановленої законом на перше січня звітного податкового року (10730 грн), то застосовується ставка 15%. У випадку перевищення — ставка податку становить 17% і застосовується до суми перевищення.
12-06-2012, 20:31
0
2 502