Мешканець села Ванчиківці Новоселицького району 1955 року народження, який
10 червня загинув від удару блискавки, лише в п’ятницю одружив свого сина.
- Відомо, що чоловік знаходився біля ставка, - розповідає секретар сільської ради Ванчиківців Тамара ПРИСАКАРУ. - Подейкують, він стояв на березі біля мопеда, накидував верхній одяг і у цей момент його вдарила блискавка. Це є дуже велике горе. Тільки у п'ятницю загиблий справив весілля своєму синові... Не скажу, що того дня у селі була дуже велика негода – просто сильна гроза. Один раз грім вдарив особливо сильно, і у селі відразу на хвилин десять зникло світло. Схожий трагічний випадок був у селі приблизно у 1975 році, тоді блискавка вбила хлипчика, який на полі пас корів.
Нагадаємо, 24 травня
кульова блискавка влучила в мешканця Нових Бросківців на Сторожинеччині. 43-річний чоловік вижив.
Правила поведінки під час грозиНа відкритій місцевості не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.
На відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще потрібно сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.
Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев!
Не потрібно бігти!
Якщо маєте при собі, не забудьте негайно вимкнути мобільний телефон!
Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл.
Перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не розкидано, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом;
Негайно слід позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці далі від себе.
Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева а не до паркану
Не потрібно купатися під час грози. Проте коли гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками. Якщо ж гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то сидіть нерухомо, витягши з води весла.
У горах маємо уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними.
Якщо ви знаходитися в приміщенні: негайно зачиніть усі двері, кватирки, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі від будь-якого металевого начиння
Не користуйтеся водопроводом. У жодному разі не слід у цей час митися у ваннах
Утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж опісля чергового грозового розряду.
Інформація надана ТУ МНС України у Чернівецькій області
11-06-2012, 15:15
0
3 990