Серед пасажирів "Титаніка" були і буковинці, а квитки на корабель можна було придбати у центральних касах Чернівців, які знаходилися на вулиці Панській (тепер – вулиця О. Кобилянської).
- На Панській вулиці, як у будь-якому європейському місті, знаходилися ювелірні магазини, кращі каси. Там можна було зняти екіпаж, придбати квиток на потяг, пароплав, в тому числі й на "Титанік", - розповіла у програмі телеканалу "ТВА" науковець Світлана Біленкова.
Саме на початку ХХ століття, почалася перша хвиля трудової еміграції з України до Канади, Бразилії та Сполучених Штатів Америки. Виїжджали переважно молоді сміливі люди. А єдиний шлях, який тоді існував між Америкою та Європою, пролягав через море.
Світлана Біленкова розповідає, на небезпечну подорож багато років тому наважився і її далекий родич, Павло:
"Він одружився в Америці, отримав там освіту, був грамотний. У 1911 році одружився і написав своїй родині листа, що вони хочуть з молодою дружиною приїхати на його батьківщину. Був він тут цілий рік із дружиною. І якраз вони взяли квиток на ось цей корабель "Титанік", і купили його на вулиці Кобилянської".
Родина Павла була далеко не єдиною буковинською сім'єю, яка загинула на "непотопаючому" кораблі.
Оскільки "Титанік" був найбільшим кораблем того часу, подорож на ньому вважалася знаковою. Для бажаючих їхати другим класом не вистачало квитків, люди погоджувалися і на гірші умови, аби лише потрапити на "Титанік". Для того, щоб їхати першим класом, потрібно було віддати приблизно 4 350 доларів - величезна сума для того часу.
Із загибеллю "Титаніка" і досі пов'язано чимало містичних таємниць. Кажуть, що "Титанік" пішов на дно Атлантичного океану через те, що на його борту перевозили фатальну єгипетську мумію, а ще існують свідчення, що катастрофа з кораблем була передбачена за 14 років.
14 квітня виповнюється 100 років із дня загибелі "Титаніка".
14-04-2012, 14:30
0
10 203