Ціни на цукор цього року знижуватимуться. Тому, хто хоче придбати дешевий солодкий продукт, нехай роблять запаси, - радять експерти. Оскільки наступного року цукор або зникне з продажу або відчутно подорожчає.
Така ситуація може скластися через нещодавнє рішення уряду – знизити мінімальні ціни на цукор на поточний маркетинговий рік на 13,7 відсотків: з 5900 гривень за тонну до 5100.
За словами Миколи Безуглого, першого заступника міністра аграрної політики і продовольства, переглянути мінімальну ціну уряд вирішив, зважаючи на "форс-мажорні обставини ринку цукру".
- Раніше встановлена мінімальна ціна на цукор на рівні 5910 гривень за тонну, не відповідала ринковій, яка в середньому гурті становить 5200 гривень. Згідно чинного законодавства, за продаж цукру, нижчими від мінімальних, передбачено штрафні санкції. Враховуючи форс-мажорні обставини, уряд ухвалив рішення про зниження мінімальної ціни, щоби той, хто продає і купує цукор, не платили штраф. Вони і так мають мінімальну тривідсоткову рентабельність, - сказав він.
Втім, зниження мінімальних цін на цукор вигідно лише покупцям – вони отримають дешевший товар. А виробники цукру та іншого продуктів, які залежать від нього зазнають збитків, - переконаний Сергій БУЧКО, експерт цукрового ринку.
- Зниження мінімальної ціни дасть тимчасову вигоду споживачам. Оскільки цього року невисока ціна на цей продукт ще більше знизиться. Але наступного року це рішення призведе до його відчутного подорожчання або дефіциту. Встановлена мінімальна ціна означатиме, що виробники повинні будуть продавати цукор нижче собівартості, отже зазнають збитків. Виробники продаватимуть кіло цукру за п’ять гривень, а його виробити коштує – шість-сім, - зазначає пан Сергій. - Високорентабельні цукрові заводи витримають такі низькі ціни, а деякі змушені будуть скоротити виробництво або взагалі закритися. Саме це наступного року дасться взнаки: об’єми цукрового продукту зменшаться, тому товар значно подорожчає.
За словами буковинця, в нашій країні ринок цукру постійно перебуває у нестабільному стані: у нас або перевиробництво або дефіцит.
Тому, хто хоче зробити запаси цукру, нехай не зволікають. Поки що ціна буде низькою.
6-04-2012, 17:11
0
3 496