Столітній театральний костюм та цікаві архівні фотографії і документи представили у Чернівцях на відкритті виставки "Сторінка історії чернівецького театру", присвяченій Міжнародному дню театру, в обласному краєзнавчому музеї.
На виставці презентували сотні архівних світлин із культових потановок, старі запрошення, афіші, портрети корифеїв чернівецького муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської.
Чи не найбільше гостей виставки зацікавиви давні театральні костюми. Так, на виставці представили жіночу покроєну сукню. ЇЇ оксамитовий ліф має крій, характерний для епохи Відродження. Рукав оздоблений каскадом мережива, характерного для епохи Людовіка ХІV. Клин на ліфі і спідниця сукні зроблені з важкої золототканої тканини. Ліф – розшитий бісером, стеклярусом, перлами (нині втрачені), оздоблений капроновою стрічкою. Рукави і декольте оздоблені золототканою стрічкою. Сукня була використана у більш пізні часи і декорована парчевими додатками. Сукня характерна для гардеробу придворних заможних шляхетних пані.
- Дана сукня збереглася у гардеробі театру ще з австрійських часів, - каже завідувач літературною частиною муздрамтеатру Наталія ФЕДОРОВИЧ. - Відомою, що її використовували для вистави “Алмазне жорно” 1970 року. Тоді сукню одягала народна артистка України Ольга Ільїна, яка грала роль графині Бригінської.
Серед іншого цікавого театрального вбрання - уніформа європейських гусарів XVIII-ХІХ століть, жіночі сукні, домашній халат, капелюшки...
Під час відкриття виставки актриси муздрамтеатру зіграли уривок з вистави "Ілюзії вальсу". Акторам та організаторам виставки аплодував повний зал глядачів.
26-03-2012, 18:47
0
3 126