Спеціальними комп’ютерними програмами, які накопичують інформацію про ДТП та визначають небезпечні місця і ділянки доріг, оснащені всі підрозділи УДАІ УМВС України в Чернівецькій області.
За результатами цифрового аналізу, у 2011 році 2 місця концентрації ДТП в селі Вителівка та в Мамаївцях на Кіцманщині було ліквідовано. На облік взято ділянку дороги в селі Драниця Новоселицького району, де часто трапляються дорожньо-транспортні пригоди. На даний час в області 7 місць концентрації ДТП, шість з яких у Чернівцях.
Про це повідомили у прес-службі УДАІ УМВС у Чернівецькій області.
Комп’ютерну програму, з допомогою якої створюється база даних аварійно небезпечний місць на автошляхах України, підготовлено фахівцями дослідницького центру Управління ДАІ МВС України. В Буковинській автоінспекції використовуються два варіанти програми — окремо для міста Чернівці та для автомобільних доріг на території області.
—Ця програма значно полегшила нам роботу,— розповідає інспектор відділу організації дорожнього руху та нагляду за станом доріг УДАІ УМВС України в Чернівецькій області капітан міліції Андрій Бобирь. — Раніше для цього потрібно було заповнювати карточки, малювати графіки, схеми, аналізувати дуже багато показників, щоб виявити небезпечне місце на дорозі та встановити обставини, які не сприяють безпеці руху. Тепер же програма сама по кілометражу на трасі виявляє небезпечні ділянки. Ця ділянка може бути і кілометрової довжини, якщо через кожних сто метрів відбуваються аварії. Тобто, інформація дає нам можливість робити висновки. Наприклад, система зафіксувала чотири дорожньо-транспортні пригоди. Три з них — наїзди на пішохода, один випадок — нетверезий за кермом.
При аналізі саме цих трьох випадків ми з’ясовуємо, що в цьому місці спостерігається неочікуваний вихід пішохода на проїжджу частину дороги. Відтак ДАІ видає приписи для покращення безпеки дорожнього руху органам місцевої влади, дорожнім службам. Якщо це біля школи, чи якоїсь установи, соціального об’єкту, то тут треба зробити відповідну розмітку, можливо, встановити засоби пасивної безпеки, поліпшити освітлення дороги чи вулиці. З’ясовується, наприклад, що потрібно зрізати гілки дерев, які обмежують видимість, встановити дорожній знак.
Тобто, інформація, отримана з допомогою комп’ютерної програми, дає нам можливість адекватно і оперативно реагувати на ситуацію, вживати максимально можливі заходи для підвищення безпеки дорожнього руху. Визначення місць концентрації ДТП відбувається щорічно.
2-03-2012, 12:20
0
3 669