У Чернівецькій області більшає самогубців.
Від початку року життя самогубством покінчили 14 людей. За останні три роки статистика фіксує повільне, але стабільне зростання кількості охочих звести рахунки з життям. Так, у 2009 році їх було 134 особи, у 2010-му — 137, а у 201-му — 139 людей.
Як розповів начальник обласного бюро судово-медичної експертизи, професор Віктор БАЧИНСЬКИЙ, найбільше суїцидів фіксують у віддалених від Чернівців районах.
Найчастіше самогубства вчиняють у віддалених від міста районах, – розповідає Віктор Теодосович. – Найбільше їх у Сокирянському, Вижницькому та Путильському районах. Пояснюється це соціальними чинниками: не завжди люди можуть знайти роботу, їх не влаштовують умови проживання. Відповідно, починають випивати та впадати в депресію. У 60 відсотках випадків люди вчиняють суїциди в стані сп’яніння. Ніхто з них не покінчує із життям – вони покінчують зі своїми проблемами.
Це – епізодичний синдром. Коли людина не має до кого звернутися, щоб виговоритися. Це зрозуміло і з їхніх передсмертних записок.
За більш ніж 30 років Віктор Бачинський помітив, що пік самогубств припадає на період різких змін атмосферного тиску та у час, коли Місяць повний.
У віковому розрізі до групи ризику потрапляють молоді люди віком до 35 років та люди похилого віку, – каже провідний спеціаліст-психолог управління МНС в області Дмитро ГОРОШКО. – Досить часто старші люди не можуть самостійно про себе дбати і не хочуть бути для когось тягарем.
Також часто літні люди зводять рахунки із життям, коли втрачають другу половину. Молодих людей до суїциду штовхає накладання кількох проблем одна на одну – в сім’ї, на роботі та інше.
22-02-2012, 20:01
0
2 268