Протягом вихідних днів в Чернівецькій області через низьку температуру семеро людей потрапило до лікарень, отримавши обмороженням. В Сторожинецьку центральну районну лікарню було госпіталізовано трьох жителів району. Мешканка с. Давидівка з діагнозом загальне переохолодження, обмороження нижніх кінцівок І-ІІ ст. Стан важкий. Мешканець смт Красноїльськ з діагнозом: обмороження стоп ІІ-ІІІ ст. Стан середньої важкості. Житель с. Спаська Сторожинецького району з діагнозом: обмороження нижніх кінцівок І-ІІ ступенів. Стан середньої важкості.
В лікарню м. Чернівці потрапило двоє людей. Госпіталізована жінка 1959 р.н., без постійного місця проживання з діагнозом: обмороження пальців правої стопи. Стан задовільний. Також була госпіталізована жінка 1955 р.н., без постійного місця проживання з діагнозом: переохолодження. Стан середньої важкості.
В хірургічне відділення Кельменецької ЦРЛ госпіталізований житель с. Браїлово Кельменецького району з діагнозом: обмороження лівої стопи І-ІІ ступенів. Стан середньої важкості.
В травматологічне відділення Новоселицької ЦРЛ госпіталізований житель с. Рингач Новоселицького району з діагнозом: загальне переохолодження. Стан задовільний.
Управління МНС в Чернівецькій області нагадує жителям області, що існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді. Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження. Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля. Пам’ятайте, що виконання цих правил безпеки допоможе зберегти ваше здоров’я.
Відділ зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю
УМНС в Чернівецькій області
6-02-2012, 11:31
0
1 962