П’ять чернівецьких сімей отримали квартири за пільговою ціною впродовж цього року. Вони скористалися програмою "Доступне житло", яку започаткував наприкінці 2010 року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Згідно з умовами цієї програми, третину вартості житла в межах визначених норм фінансує держава.
– П’ять чернівецьких сімей цього року й одна торік уже отримали квартири за ціною на 30 відсотків дешевше від її вартості (в межах норм, визначених умовами програми "Доступне житло"), – розповів "МБ" Дмитро Шульга, директор Чернівецької філії Фонду. – На фінансування цієї програми витратили впродовж року 450 тисяч гривень. Втім, якби виявили бажання скористатися цією програмою більше сімей, коштів вистачило би на всіх. Програми, які реалізує Фонд, фінансуються в достатніх межах. Наступного року очікуємо ще більшої фінансової підтримки від держави.
За словами пана Дмитра, ця програма має кілька переваг. По-перше, учасником програми може бути будь-яка сім’я без вікових обмежень. По-друге, 30 відсотків від вартості квадратного метра в межах норми (не дорожче 4930 гривень), які фінансує держава, не треба повертати. По-третє, членами сім’ї вважаються не лише батьки та діти, але й інші зареєстровані мешканці квартири, яка бере участь у програмі "Доступне житло".
Також Фонд продовжує працювати з програмою пільгового кредитування для молоді (до 35 років включно). Згідно з нею, впродовж року покращили свої житлові умови сім чернівецьких сімей. На фінансування цієї програми витратили 1,45 мільйона гривень. (Ліна НАГІРНЯК)
До темиНині у програмах Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву беруть участь лише чотири місцеві будівельні компанії. За словами Дмитра Шульги, це більше, ніж торік (була одна компанія), але недостатньо. Оскільки лише кілька квартир із багатоквартирного будинку будівельні фірми надають для участі у державних програмах.
– Будівельні компанії не хочуть чи бояться брати участь у програмах Фонду, оскільки, згідно з умовами, фірми повинні відкрити всю бухгалтерію будівельних робіт, – каже директор філії. – Наразі обмежена кількість будівельників готові працювати відкрито. Окрім цієї умови, також фірма повинна довести, що будує справді якісне жило і вкластися у визначені терміни будівництва. Сподіваємося, наступного року допомогти буковинцям отримати доступне житло зголоситься більше будівельних організацій.
За 10 років в області збудували майже 40 будинків із дольовою участю Фонду.
9-12-2011, 10:10
0
4 222