До Чернівців приїхала сім’я німців із Мюнхена: Інгеборг Герцог, Томас Герцог та Андреа Негеле.
Інгеборг, а у дівоцтві – Фонтін, - народилася у Чернівцях. Її будинок знаходився по вулиці Федьковича. Жінка пригадує, що там був великий сад, в якому вона дуже любила гуляти. А ходила вона до румунської школи. Тож вдома розмовляла німецькою, у школі – румунською мовою. У 1940-му році, із приходом на Буковину радянської влади, сім’я Фонтінів була змушена виїхати до Мюнхена.
Відтоді минуло 70 років. У пані Інгеборг виросли діти, вже є троє онуків. Та вона не могла забути міста, в якому народилася, часто говорила про нього. Тож діти, Андреа та Томас, таки вмовили маму поїхати на свою Батьківщину.
- Я приїхала сюди знайти своє минуле, - каже Інгеборг. - Будинок, у якому минули мої дитячі роки, відразу впізнала. На жаль, зараз він уже не в такому гарному стані, багато що змінилося. І сад занедбаний. Але все одно викликало подив, що більшість будівель майже не змінилися.
Андера та Томасу Чернівці дуже сподобалися. Вони зізнаються, що не очікували, що місто виявиться таким гарним.
- Наступного року приїдемо сюди разом із дітьми, - кажуть вони.
З історії28 червня 1940 року згідно з пактом Молотова-Ріббентропа Північна Буковина з Чернівцями відійшла від Румунії до Радянської України. З Чернівців було репатрійоване майже усе етнічне німецьке населення, що нанесло місцевому поліетнічному колориту непоправної шкоди. 2 серпня 1940 р. було створено Чернівецьку область у складі УРСР.
14-10-2011, 16:21
0
3 780