Українські виробники хліба попри хороший врожай заговорили про підвищення ціни на хліб.
За словами гендиректора об'єднання "Укрхлібпром" Олександра Васильченка, головними причинами подорожчаня можуть стати ріст ціни на газ з ІІІ кварталу на 50 доларів та підвищення зарплат працівників. До цього можна також додати вартість борошна, яке не дешевшає незважаючи на значне зниження вартості продовольчої пшениці (з 1900 до 1400-1600 грн/т), повідомляє tsn.ua із посиланням на Сегодня.
- Фактично кожне друге хлібопекарське підприємство в Україні - збиткове, а надзвичайна держзарегульованість хлібопекарської галузі привела до того, що ціна на соціальні сорти хліба (батон і "Український") не відповідає вартості його виробництва, - стверджує Васильченко.
Втім, на думку експертів, ситуація не така однозначна. По-перше, ціна на зерно. Так, експерт по зерну "АПК-Інформ" Родіон Рибчинський говорить, що зараз зерно, дійсно, продається дешево, тому що його багато, але поступово ціна виросте до торішньої - 1600 грн/т і вище.
- Але головне - це те, що за останні роки ціна сировини в собівартості хліба постійно знижується (з 50-55% до 32-42% залежно від сорту хліба), при цьому ростуть витрати на газ для випічки, зарплата, нарахування на неї, транспортні витрати.
Але якщо хлібопекарі зараз не підвищують ціну хліба, при тому, що борошно вищого гатунку коштує більше 3000 грн/т, а першого - 2850 грн/т, то чому вони повинні її підняти для борошна, намолотого з дешевшого зерна нового урожаю? Навряд чи Кабмін дозволить це зробити, - вважає Рибчинський.
3-08-2011, 10:01
0
2 522