RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На сцену театру "Голос" виходять актори, одягнені за радянською модою: у шкільних формах, фартушках, із заплетеними у косички бантиками. Вони грають по-справжньому – плачучи, сміючись, глибоко переживаючи те, що написано у сценарії.

Усе так, як зазвичай буває в театрі. Але є одна велика відмінність: у виставі "Дівчинка і квітень" майже всі актори – школярі. Найстарші серед дитячого колективу – виконавці головних ролей 17-річні Софія Куваєва та Павло Кантемір. Софія ще навчається у школі №4, Павло – студент. Наймолодша акторка – семикласниця школи №11 Оля Щавінська. Усі юні актори – це єдиний дружній колектив.

Додому вони приходили іноді навіть опівночі. Але вчителі та батьки з розумінням ставилися до цього – нехай вже краще діти будуть зайняті корисною справою.

– Якось під час вистави у мене з носа почала текти кров, – пригадує Софія КУВАЄВА. – Можливо, я перехвилювалася. Довелося вдавати, ніби так і заплановано, а інші актори підіграли мені. Добре, що це трапилося перед завершенням першої дії, тож був час оговтатися. Під час антракту ми чули, як хлопчик-глядач запитав: "Мамо, а це була справжня кров чи томатний сік?"

– А у мене якось відпав підбор, – з усмішкою пригадує Оля ЩАВІНСЬКА. – Я спочатку й не помітила. Вийшла на сцену, стаю на ногу і відчуваю, що підбора немає. Але я продовжила грати, ніхто й не помітив.

– Ми наче проживаємо два життя: одне – реальне, інше – на сцені, – каже Павло КАНТЕМІР. – На сцені ми перевтілюємося у своїх героїв, відчуваємо те, що й вони. Як каже наш режисер, головне – віра у запропоновані обставини.

– До театру нас тягне, як магнітом, – зізнається учениця 11 класу школи №11 Вікторія ІЛКУ. – Нам не завжди цікаво з нашими ровесниками. Тут ми наче розмовляємо іншою мовою. У всіх нас є спільні інтереси, цікаві усім нам теми.

– Глядачі так заряджають нас своєю енергією, позитивними емоціями, що іноді ми навіть не відчуваємо втоми, – каже Павло Кантемір.
Школярі ще не визначилися, чи оберуть у майбутньому акторську професію. Більшість із них сприймає гру в театрі поки що як хобі, а далі буде видно. Хоча ось, наприклад, 16-річний Олександр ГЕРМАН вже визначився зі своїм майбутнім: "Я навчаюся в училищі мистецтв імені Сидора Воробкевича на режисерському відділі. Ще не вирішив, ким хочу бути: актором чи режисером, але точно знаю, що пов’яжу життя з театром".

Режисер-постановник вистави, заслужений діяч мистецтв України Петро КОЛІСНИК:

– Зупинився на п’єсі "Дівчинка і квітень", тому що вона порушує важливе питання – із чим молода людина входить у життя. Мене це турбує, бо вихованням молоді у нас мало хто займається. Дають знан­ня, рейтинги складають, проводять різноманітні конкурси красунь. Але не вважаю, що ці конкурси дають якесь внутрішнє наповнення, духовне надбання.

Акторська праця важка, як і будь-яка інша. Звісно, щоби бути актором, треба мати талант, але цього замало. Потрібно володіти базовими знаннями акторського мистецтва.

– До театру-студії "Гердан" ми приймаємо дітей з 10-річного віку, – каже Петро Денисович. – Під час прийому влаштовуємо невеличкий кастинг, на якому перевіряємо, чи дитина має вокальні здіб­ності, володіє художнім читанням і чи взагалі у неї є талант до акторської професії. Навчання у театрі-студії безкоштовне.
Галина МАРКІВ

Театральні гуртки у Чернівцях

 Театр-студія "Гердан"
(вул. Поповича, 4).

 Театральний гурток "Паросток" ("Юність Буковини",
вул. Червоноармійська, 5).
Запис – з 1 вересня. Вік – від 6 до 15 років.

 "Театр юних чернівчан" (Палац дітей та юнацтва, вул. Шептицького, 10).
Запис – з 1 вересня. Вік – від 5 років.

 Літературний народний театр (Будинок естетики та дозвілля, вул. Шепетівська, 5).
Запис – у вівторок, 16.00. Вік необмежений.

 Театр естрадних мініатюр і публіцистики (Центральний Палац культури, Театральна площа, 5).

 Народний драматичний театр (Центральний Палац культури, Театральна площа, 5).
Запис – з 1 вересня. Вік – від 5-6 років. 
9-04-2011, 10:59
Коментарів 0 Переглядів 5 457


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.