Нині ціна оренди однокімнатної квартири з нормальними умовами проживання (щоб не замерзнути та митися теплою водою), становить 150 доларів. При цьому ціни практично не залежать від району міста.
Щоб орендувати окрему кімнату в квартирі з господарями, треба заплатити сто доларів, у кращому разі – 700 гривень, при цьому, звісно, ділитися ванною кімнатою, кухнею та туалетом. Ще один популярний варіант – ділити кімнату з кількома квартирантами. Чимало пенсіонерів займаються нині таким бізнесом: приймають по троє-четверо людей однієї статі в кімнату в середньому за 400 гривень на місяць.
"Митимеш у всіх кімнатах підлогу"Кореспондент "МБ" сама спробувала підшукати квартиру та кімнату.
Спочатку йду перевіреним шляхом – через оголошення в газеті. Отже, "Здам квартиру в центрі міста. Ціна – 1300 гривень без компослуг. Посередникам не турбувати". Побачивши позначку "Без посередників", відразу ж телефоную. Проте виявляється, що це оголошення розмістив сам посередник. Обдзвонивши декілька варіантів і в центрі, і на окраїнах міста, переконуюсь, що знайти квартиру без посередника через оголошення майже нереально.
Мені пощастило натрапити на власницю житла, коли звернулася за оголошенням "Візьму на квартиру студентку. Ціна – 750 грн. Район Соборної площі". Однак дізнавшись, що я не студентка, пенсіонерка категорично відмовляється здати в оренду кімнату. "Всі працюючі і незаміжні дівчата розбещені та водять хлопців, а мені потрібна студентка-першокурсниця. Такі дівчата з хлопцями ще не зустрічаються", – сказала і кинула слухавку.
Варіант другий – "Візьму на квартиру в окрему кімнату людину. Ціна – 450 грн. Центр, всі зручності".
– Так, ми справді здаємо кімнату, – каже літня жінка. – Проте доведеться її ділити зі ще двома дівчатами.
– Чому ж тоді така ціна? – запитую.
– А ви за 400 гривень хотіли ще й окрему кімнату знімати? Такого ніде вже немає, – глузує жінка.
Варіант третій – "Візьму на квартиру в окрему кімнату дівчину. Ціна – 500 грн. Район вулиці Гагаріна". У кімнаті жити можна самій, але зважаючи на те, що така "мізерна плата", як зауважила хазяйка квартири, "ти щотижня митимеш у всіх кімнатах підлогу, ходитимеш у магазин за покупками та ліками, коли я скажу".
Квартиранток шукають і самотні чоловіки, які хочуть розважитися. На перший погляд, непримітне оголошення: "Візьму на квартиру працюючу жінку. Ціна – 500 грн + компослуги". У квартирі живе самотній чоловік. Під час зустрічі оцінює зовнішні дані та робить недвозначні натяки про те, на які послуги квартирантки він розраховує.
"Пенсії вистачає лише на компослуги"– Щоб хоч якось прожити, змушена брати на квартиру людей, – розповідає чернівчанка, яка здає квартиру. – Адже пенсії 800 гривень мені вистачає лише на компослуги.
В одну кімнату жінка бере двох дівчат. Їхнє місячне проживання обходиться їм по 350 гривень.
– Не думаю, що чимось ображаю дітей, – каже жінка. – У них стипендія і то більша. Крім того, батьки дівчатам допомагають.
Насправді стосунки орендодавців та орендарів не завжди безхмарні. Так, мешканка Вижниці Ганна "обпеклася" на власній недосвідченості.
– Не можу жити під чиїмось наглядом, – розповідає Ганна. – Тому вирішила орендувати для себе окрему квартиру. Знайомі порекомендували непоганий варіант: будинок у центрі, у квартирі нещодавно зробили ремонт, є побутова техніка. І ціна – лише 140 доларів із комунальними.
Проте, поживши в квартирі два дні, вона зрозуміла, що нічому радіти, бо замість педантичної хазяйки по квартирі бігають таргани, позбутися яких майже неможливо.
Крім того, виявилося, що телевізор вимикається без причини, а холодильник не морозить.
Студентки Аліна та Олександра винаймають кімнату в старенької чернівчанки. Дівчата кажуть, що за проживання у бабусі платять по 450 гривень на місяць. Власниця забороняє дівчатам вмикати світло допізна та витрачати багато кубів води.
– У хазяйки квартири є й пральна машина-автомат, – каже квартирантка Аліна. – Проте за прання треба доплачувати їй ще 50 грн. Вона пояснює це тим, що плата за воду та електроенергію зросла.
Як розповів генеральний директор агентства нерухомості Сергій Босовик, наразі ціни на оренду житла після поступового зростання стабілізувалися. Він передбачає, що вони будуть такими ще щонайменше до травня. А після закінченням навчального року студенти повертаються додому, тож оренда зазвичай дешевшає.
Марина КОРПАН
Як зекономити?1. Винайняти дачу. Будиночок неподалік зупинки автобуса, переважно без зручностей, можна знайти в середньому за 500 гривень. Щоправда, дачні будиночки на Роші чи в іншому районі часто здають не на весь рік, а на холодний період року, коли господарі на дачу не навідуються і за нею потрібен догляд. "Мені просто потрібно, щоб у період, доки мене не буде, хтось доглядав за садом та городом, – розповів власник оголошення про здачу в оренду двокімнатного дачного будинку за 700 гривень на місяць. – Ціна може бути ще меншою. Я розумію, що зараз у всіх невеликий заробіток".
2. Винайняти кімнату в гуртожитку чи комуналці. Кухня і зручності у цьому разі будуть спільні, але ціна – мінімум на третину нижча, ніж однокімнатної квартири. Наприклад, кімнату в гуртожитку на вул. Бережанській пропонують за 80 доларів.
3. Винайняти житло неподалік Чернівців. Є пропозиції оренди житла в прилеглих до міста селах чи, скажімо, Сторожинці. Однак слід підрахувати, чи варта така економія додаткових витрат на дорогу до Чернівців.
4. Щоб знайти житло без посередників, можна скористатися оголошеннями на стовпах. Однак їх небагато, а такі квартири швидко знаходять орендарів. Під час пошуку житла без посередників не доведеться платити ріелтору. А ця плата переважно дорівнює ціні оренди житла за місяць. З цієї ж причини вигідніше шукати житло через знайомих.
18-03-2011, 09:57
0
3 580