RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Гроші на лікування сина збирали всім селом»

У відділенні кардіоонкогематології обласної дитячої лікарні №1 нині перебувають восьмеро важкохворих дітей.

13-річна Яна соромиться зняти з голови шапку, бо в неї немає волосся. Після хіміотерапії випали навіть брови та вії. Дівчинка розповіла, що навчилася терпіти біль. Найважче було, коли їй не могли поставити систему і кололи у вену аж 12 разів.

У дворічного Богданчика після трьох курсів хіміотерапії теж випало волосся на голівці. Спочатку хлопчик дуже боявся лікарів. Нині сам простягає ручку для уколів...

Трирічний Андрійко показує пальчик, звідки у нього брали кров на аналізи. Розповідає, що плакав. Побачивши на стіні ікону, каже "Бозя".

"Молюся за тих, хто нам допомагає"

Ольга Гончарюк із Садгори перебуває у відділенні із сином, якому два роки і чотири місяці. "У Богданчика збільшилися лім­фовузли на шиї. Після здачі аналізів синові поставили страшний діагноз, – жінка ледве стримує сльози. –У відділенні лежимо вже три місяці. Про­-йшли три курси хіміотерапії. Богданчикові вже легше. Він почав потроху ходити, їсти. На лікування потрібні дуже великі гроші. Лише один укол коштує 1800 гривень. За п’ять днів на уколи пішло десять тисяч гривень. А ще треба було купувати інші дорогі препарати. Гроші збирали на роботі чоловіка та мами, сусіди складалися. Виставили рахунок в Інтернеті, й зовсім незнайомі люди дають хто скільки може. Допомагав нам і благодійний фонд "Подаруй дитині життя". Попереду – ще довге лікування. Щодня молюся та прошу в Бога здоров’я для сина й людей, які нам допомагають".

Людмила Іванічек із Клішківців Хотинського району досі не може змиритися з важкою хворобою восьмирічного сина Владислава. Уже майже рік вони перебувають в лікарнях – спочатку в Києві, зараз у Чернівцях. "Наш односельчанин космонавт Леонід Каденюк допоміг нам влаштуватися в "Охмадит", куди нас не хотіли приймати, – каже жінка. – Гроші на лікування сина збирали всім селом. Спочатку гадала, що не витримаю. Згодом зрозуміла, що повинна бути сильною, щоби все це пройти. І лікарі, і медсестри стали для нас найріднішими людьми. Особливо наші діти люблять завідувача відділення Михайла Гнатюка. Такої доброї людини я ще не зустрічала".

Альона і Володимир Лупани зі Сторожинеччини вдвох сидять біля трирічного сина Андрійка. Кажуть, що після видалення пухлини хлопчик став дуже неспокійним – не злазить із рук, не спить вночі, тому одному не впоратися. Андрійко ще майже рік лікуватиметься, тому потрібні чималі кошти, яких у родини немає.

У чотирирічної Діани з Чернівців лише нещодавно виявили лейкемію. Її мама Аня Савкевич розповідає, що попереду три довгі курси хіміотерапії. Кошти на лікування дівчинки дають родичі та співробітники.

"Хвилюємося за кожну дитину, ніби за рідну"

Світлана Гуцуляк працює у відділенні старшою медсестрою шість років, але досі не може звикнути. "Психологічно дуже важко, – зізнається жінка. – І діти, і батьки плачуть, почувши діагноз. Потрібно їх заспокоювати. Після хіміотерапії хворі починають лисіти. І знову треба знайти якісь слова втіхи. Ми тут живемо однією родиною, бо горе зближує. У нас дуже хороший колектив. Хвилюємося за кожну дитину, ніби за рідну. Радіємо, коли дітям стає легше і вони йдуть додому. У нас є такий девіз: "Усе повинно бути добре".

– На курс лікування однієї дитини необхідно від 60 тисяч до 300 тисяч гривень, – розповів завідувач відділення кардіоонкогематології обласної дитячої лікарні №1 Михайло ГНАТЮК. – Усі восьмеро дітей, які нині перебувають у нас, у важкому стані. Ми майже повністю забезпечені найнеобхіднішими препаратами, придбаними за бюджетні та спонсорські кошти. Завдяки благодійному фонду "Подаруй дитині життя" вдалося придбати ліки для 44 дітей. Та вкрай потрібні деякі дорогі препарати, без яких неможливе одужання наших маленьких пацієнтів. Не всі батьки можуть їх придбати. Також потрібне сучасне обладнання, зокрема кварцові лампи, фуземати, сепаратор крові. Сподіваємося, кошти зберуть під час марафону. 
Надія БУДНА

Цифри
На Буковині налічується
122 онкохворих дітей.
За 2010 рік виявлено 19 нових випадків раку у дітей.
Цьогоріч уже п’ятьом дітям діагностували онкохворобу.

Допоможемо онкохворим дітям
Обласний фонд допомоги дітям, хворим на рак та лейкемію, "Подаруй дитині життя" проводить шостий благодійний марафон. Він триватиме з першого по 20 лютого.
Кошти можна переказати на Р/Р №26005301082843 Чернівецька дирекція АКБ "Форум" м. Чернівці
код ЄДРПОУ 35029311 МФО 322948 або на
Р/Р 26001060351835 Чернівецька філія ПАТ КБ "ПриватБанк" м. Чернівці МФО 356282
код ЄДРПОУ 35029311.
4-02-2011, 11:58
Коментарів 0 Переглядів 2 383

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.