Нові місцеві податки й збори, згідно з новим Податковим кодексом, ухвалили депутати міськради. Вони почали діяти з першого лютого цього року – окрім податку на нерухомість.
Рішення депутатам далося непросто. Вони розділилися на два табори: одні пропонували відкласти проект регуляторного акта, інші відстоювали надходження до міського бюджету, адже без його ухвалення міський бюджет щомісяця втрачав би 370 тисяч гривень.
Олена КАЛМИКОВА (фракція ВО "Свобода") зауважила: якщо рішення стане причиною додаткового фінансового навантаження на підприємців, завтра вони знову стоятимуть під стінами міської ради. Натомість регіонал Олександр ПАСКАР наголосив, що крім інтересів підприємців депутати повинні враховувати і потреби медиків, освітян. Адже втрати бюджету позначатимуться і на них.
У прийняте положення згодом можуть внести зміни у зв’язку з тим, що в березні заплановано чергові зміни до Податкового кодексу. (М. Карасьова)
Місцеві податки
і збори у Чернівцях
Єдиний податок
Розміри його ставок не змінилися (їх встановила міськрада ще 2006 року).
Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності
Він трохи зріс. Ставки його вираховують залежно від розміру мінімальної зарплати і з 1 лютого становлять від 141 до 376 гривень. За інформацією ДПІ, у грудні цей збір (тобто плату за торговий патент) вносили 664 суб’єктів господарювання, які отримали 1144 патенти. Очікувані надходження плати за придбання торгового патенту – приблизно 3,5 мільйона гривень на рік. Платниками цього збору є фізичні та юридичні особи, які працюють на загальній системі оподаткування.
Збір за місця для паркування транспортних засобів
Раніше його сплачували за одне паркувальне місце, тепер – за площу парковки. Ставка збору за кожний день – 0,2823 гривні за квадратний метр земельної площі. У Чернівцях визначено сім організацій з паркування автотранспорту, які використовують 46 майданчиків, де передбачено 1253 місця.
Туристичний збір
Його сплачуватимуть всі, хто мешкає в готелях, окрім громадян у відрядженні. Ставка збору – один відсоток від вартості проживання. 2011 року місто планує отримати до бюджету від нового збору небагато – приблизно 150 тисяч гривень. Але наступними роками сума збільшуватиметься.
Податок на нерухоме майно
Очікується, що податок набуде чинності першого січня 2012 року. Його сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової нерухомості.
Не оподатковують квартири площею до 120 квадратних метрів та будинки – до 250.
Ставки податку за квадратний метр житлової площі:
для квартир житловою площею до 240 кв. метрів та будинків до 500 кв. метрів – один відсоток від розміру мінімальної зарплати;
для квартир житловою площею понад 240 кв. метрів та будинків понад 500 кв. метрів – 2,7 відсотка від розміру мінімальної зарплати.