До обласної клінічної лікарні 17 січня потрапили троє чернівчан, які мешкають на вулиці Козачука. Люди отруїлися чадним газом, повідомив центр пропаганди управління МНС в області.
За попередньою версією, сталося це внаслідок несправності витяжної системи.
У квартирі мешкає мати з двома дорослими дітьми. "Швидку" викликав син, побачивши, що його сестра знепритомніла.
Лікарі оцінюють стан потерпілих як задовільний. Сина та матір вже виписали, а доньку перевели із реанімації до відділення пульмонології. Вона каже, що зараз почувається добре, але пригадує, що кілька днів тому від отруєння газом втратила свідомість.
– Прийшла до тями тільки після приїзду "швидкої", – розповідає чернівчанка Ганна СТАРОВОЙТОВА. – Це було приблизно о 00.00. Брат, побачивши, що я впала, відразу викликав "швидку". Напевно, витяжка на вентиляцію газової колонки погано працювала.
Ганна розповіла, що останнім часом вдома відчувала запаморочення та слабкість. Проте ніхто з родини не здогадувався про причини цих проблем зі здоров’ям.
Будинок належить до старого фонду, має пічне опалення.
Наразі потерпілі звернулися до підприємства "Житловик".
– Мешканці з вулиці Козачука звернулися до нас для вивчення плану димарів, – розповідає майстер Сергій ГУЛІНСЬКИЙ. – Після вивчення всіх встановлених газових приладів та систем вентиляції з’ясуємо причину отруєння.
Рятувальники закликають бути пильними під час опалювального сезону.
– Ознаки та симптоми отруєння чадним газом – головний біль, нудота, – розповідає помічник начальника УМНС області Олексій СМИРНОВ. – Людина відчуває задуху, м’язову слабість, колір обличчя стає червоним. Тривала дія чадного газу може призвести до смерті. Тому не користуйтеся пічкою, в якій є тріщини. Не паліть печі з незакритою топкою. Чадний газ не має запаху та кольору, тому його неможливо відчути.
(М. Салітра)
Допомога при отруєнні чадним газом:
постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
найкращий засіб лікування – тривале дихання киснем;
при зупинці дихання — серцево-легенева реанімація.
20-01-2011, 10:50
0
1 506