
Фото molbuk.ua
Міжнародний фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN, який розпочався у Чернівцях учора, 14 червня, і триватиме до 21 червня під гаслом "Людина в центрі історії", представить глядачам унікальну кінокартину.
Цього року на фестивалі відбудеться прем’єра біографічної драми "І в звуках пам’ять відгукнеться…" Тимофія Левчука (1986), сценаристом якої став Іван Миколайчук.
Про це повідомляють на сайті фестивалю, пише molbuk.ua
Фільм, що існував лише на плівці з 1986 року, вперше покажуть після ретельного відновлення, здійсненого завдяки співпраці Миколайчук OPEN, Довженко-Центру та культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука. Прем'єра відбудеться сьогодні, 15 червня, у день народження Івана Миколайчука.
Головну жіночу роль у стрічці виконала муза цьогорічного кінофестивалю - українська акторка Ольга Сумська, яка на той час була студенткою третього курсу театрального інституту. Сьогодні знаменитість особисто представить фільм глядачам.

Фото molbuk.ua
"Мені 18. Третій курс театрального. До нас на іспити прийшли представники кіногрупи "Троянди для маестро" – таку робочу назву мав фільм "І в звуках памʼять відгукнеться…". Шукали юну акторку на роль першого кохання Миколи Лисенка. Після іспитів підійшли до мене і запросили на кінопроби, яких фактично і не було, бо при зустрічі на студії ім. О. Довженка з режисером-постановником фільму, Тимофієм Левчуком, все одразу й вирішилося.
Ми поспілкувалися, він пильно оглянув мене очима майстра і промовив: "Оце і є Настуня!". І вже через пару тижнів я була на знімальному майданчику. Коли переглядаю свої фільми тих часів, тільки зараз усвідомлюю, що ми творили історію. Надзвичайно приємно, що наше кіно про видатного українського композитора Миколу Лисенка нарешті знайдене для глядача", – згадує Ольга Сумська.
Фільм розповідає історію видатного українського композитора Миколи Лисенка, стежачи за його життям від дитинства до завершення кар’єри. Головний герой вирушає на прогулянку Києвом, а спогади повертають його до знакових моментів життя: навчання, творчості, зустрічей із видатними особистостями.
Як повідомлялося, у Чернівцях уже вчетверте стартував міжнародний кінофестиваль Миколайчук OPEN 2025. Цьогорічна тема фестивалю - людина в центрі історії.
Впродовж тижня, доки триватиме фестиваль, на ньому представлять 70 фільмів на будь-який смак.
Програма на неділю, 15 червня
12:00 — "Стрічка часу", режисер — Катерина Горностай + Q&A.
український док з головного конкурсу Берлінського кінофестивалю-2025. Це спостереження за вчителями та учнями, які під час військових дій продовжують навчати та навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях. Знятий без закадрового голосу, інтерв'ю та реконструкцій, фільм пропонує глибокий погляд на боротьбу українського народу за збереження освіти, за своє існування та ідентичність.
Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами, повними або студентськими.
14:40 — Від Довженка до Лукіча: дуже коротка історія національного кіно.
оглядова лекція кіножурналіста і програмного директора Миколайчук OPEN, яка зачіпає понад 100 років існування кіно в Україні. Від винаходу кіноапарата до сучасності.
Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід вільний.
15:00 — "Хороша сестра", режисер — Сара Міро Фішер + Q&A.
драма з секції "Панорама" Берлінського кінофестивалю про стосунки брата Сема та сестри Роуз. Коли Сема звинувачують у зґвалтуванні, Роуз просять свідчити проти нього в рамках розслідування. Драма морального неспокою, яка сміливо говорить про культуру скасування та насилля.
Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами, повними або студентськими.
16:00 — Класика чи загроза: що робити з українськими фільмами до 2022 року.
дискусія з продюсером і головою Держкіно у 2014-2019-х роках Пилипом Іллєнком про незручну спадщину українського кіно — стрічки за участі російських акторів та радянські фільми з ідеологічними штампами.
Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід вільний.
17:30 — "І в звуках памʼять відгукнеться…", режисер — Тимофій Левчук + Q&A.
показ раніше недоступного біографічного фільму про Миколу Лисенка за сценарієм Івана Миколайчука, який уперше відсканували спеціально для фестивалю. Представить фільм муза фестивалю, акторка Ольга Сумська.
Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами, повними або студентськими.
19:45 — "Знайомий дотик", режисер — Сара Фрідленд + Q&A.
ніжна стрічка-призер престижної програми "Горизонти" 81-го Венеційського кінофестивалю. Це оповідь про літню жінку, яка потрапила до будинку для людей похилого віку. Вона бореться із суперечливими стосунками із собою та своїми доглядальниками, на тлі плутанини у спогадах, прийняття віку та невтілених бажань.
Локація: центр імені Івана Миколайчука. Вхід за квитками та абонементами, повними або студентськими.
Нагадаємо, сьогодні, 15 червня, - день народження видатного актора та режисера з Буковини Івана Миколайчука. Легенді українського кіно сьогодні виповнилося би 84 роки.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram