
У червні чернівецьке видавництво Meridian Czernowitz видасть дебютну поетичну збірку "Наживо" військовослужбиці, парамедикині та волонтерки Юлії Паєвської, відомої під позивним Тайра.
Про це повідомило видавництво, пише molbuk.ua.
Авторка - офіцер корпусу НГУ "Хартія", брала участь у Революції гідності та війні на сході України. У 2022 році, під час оборони Маріуполя, потрапила у російський полон і провела в ньому три місяці.
У збірці "Наживо" — війна, полон, тортури, госпіталь у вогні і крові Маріуполя. Живі й мертві. Це тексти, написані між евакуацією поранених, любов’ю і катівнями та перельотами між континентами. Поезія, яка не просить співчуття. Вона — дух епохи.
"Роки цієї війни, берег Азовського моря, Юлін голос, яким вона переповідає те, що бачила на власні очі, свідком чого була, про що може свідчити й за що може відповідати… Це вірші, за якими, попри їхню очевидну поетичну самодостатність, все одно грізно й болісно проступає біографія, доля, життєвий шлях авторки. (…) Справжня поезія, як видається, саме так і працює – в поєднанні універсального та особистісного, загального та приватного, прихованого та публічного", — зазначає Сергій Жадан, письменник і військовослужбовець 13-ї бригади НГУ "Хартія".

Упродовж трьох місяців у російському полоні Тайра пройшла пекло, але вижила — і продовжує боротися. Після звільнення влітку 2022 року, поезія стала для неї способом відновлення.
"Після полону, аби зібрати до купи розідрану душу і вирівняти психіку, я вибрала однією з терапій (і, до речі, вона виявилась найдієвішою) поезію — тим більше, що вірші я писала завжди. Але тільки тепер, здобувши неймовірно важкий досвід війни, полону та тортур, — мені є що сказати світу, — каже Тайра. — Я не збиралася видавати ці вірші. Але деякі речі — оживають і існують ніби самі по собі. "Наживо" — це тексти, які не питали дозволу бути. Вони не лагідні. І не милі. Вони — про виживання всупереч".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram