«Вирощувати їх важче, але якість та смак значно кращі»: молодий фермер із Буковини вирощує органічні фрукти

Новини Чернівців / Історія успіху
644
0
«Вирощувати їх важче, але якість та смак значно кращі»: молодий фермер із Буковини вирощує органічні фрукти


20-річний Микола Ілащук у власному саду вирощує органічні фрукти – яблука, груші, абрикоси. Цьогоріч планує ще й овочі. Щоб вирощувати їх, фермер використовує органічні та сучасні біопрепарати.

Про те, як Микола Ілащук вирощує органічні фрукти - у матеріалі "МБ".



"У 18 років перейняв на себе керівництво"

Сімейне господарство започаткував ще Миколин батько на початку 2000-х років. Нині їхній сад простягається на десяти гектарах у селі Топорівці, що в Новоселицькій громаді. З 2021 року, у віці 18 років, хлопець повністю перейняв керівництво господарством. Відтоді Микола поставив собі за мету вирощувати тільки органічні фрукти. Розповідає, що від задуму до реалізації плану йому знадобилося пів року.

"Нині навчаюсь у ЧНУ, на кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту. Ще на першому курсі дізнався, що в ґрунті є мікроорганізми. Надалі зрозумів, що одні мікроорганізми можуть знищувати інші. Тому розмірковував над тим, як від цього отримати користь. Щоб втілити задум, знадобилось пів року", – зазначає Микола Ілащук.

У 2023 році Микола ознайомився з біотехнологічною компанією BTU – це український виробник мікробних і ферментних препаратів для сільського господарства, а зараз це головний партнер господарства.

"Біопрепарати – це компоненти на основі мікроорганізмів. Відтоді в догляді за рослинами використовую лише препарати, дозволені в органічному вирощуванні. У 2023 році подав заяву в "Органік Стандарт", щоб отримати сертифікат виробника органічної продукції. Цьогоріч ми отримаємо сертифікат, який підтверджує, що наші продукти є повністю органічними", – зазначає Микола Ілащук.

Вирощувати органічні фрукти – великий ризик, якщо фермер не захоче вчитись.

"Органічні сади потребують великих вкладень. Ціна помилки велика. Один гектар у саду – це 50 тисяч доларів. Тому почати вирощувати органіку – це ризик. Проте, якщо правильно вирощувати та вивчати ринок органічної продукції, надалі це зможе давати прибутки", – каже хлопець.





"Органічні продукти потребують більше уваги"

"На сьогодні в сільському господарстві дуже високий рівень пестицидного навантаження: хімікати часто використовують для оброблення польових культур. Це призводить до погіршення не тільки здоров’я тих, хто ці продукти споживає, а й довкіль. Ми повинні бути свідомими у тому, що залишимо нащадкам", – згадує Микола.

Вирощувати органічну продукцію складніше, ніж звичайну.

"Ціна органічних фруктів удвічі-тричі дорожча. Якщо кілограм звичайних яблук коштуватиме 25 гривень, то органічних – 50 й більше. Проте варто розуміти, за що варто платити, і те, що якість в органічних фруктах буде значно кращою. Органічні продукти важче вирощувати: кропіткий догляд, вчасний обробіток та підживлювання дерев тощо", – розповідає хлопець.

"Хочемо вийти на міжнародні ринки"

У саду Ілащуків ростуть такі відомі сорти яблук, як Флоріна, Голден Делішес, Чемпіон, Гала. Щоб популяризувати вирощування органічних фруктів, Микола створив сторінку "Сад у яблучко" в соцмережах. Там хлопець розповідає про те, як вирощує фрукти, у чому їхня користь та чому їх варто купувати. Нині фрукти Микола продає тільки в Україні, проте надалі планує вийти на міжнародні ринки. Для цього хлопець хоче створити спілку органічних садівників.







"Буковина – це дуже сприятливий регіон. Тут потрібно розвивати та вирощувати органічну продукцію. Я також хочу створити спілку органічних садівників. Це буде досить вигідно для всіх, адже ми б швидко і легко організували експорт. Тим паче, що платять у валюті й платять дорого. А це означає, що іноземні гроші йдуть у країну. Було б добре об’єднатися в спілку і разом відкривати для себе нові ринки, експортувати продукцію тощо", – розповідає хлопець.

Фото надав Микола Ілащук

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

18:58
Мелоні відповіла, чи планує Італія відправляти свої війська в Україну
18:40
«Бачив героїзм звичайних людей»: історія буковинця, який служить від початку війни
18:24
Росіяни захопили Суджу, - DeepState
18:00
У Чернівцях планують завершити ремонт вулиці: виділять ще понад мільйон
17:40
В якому куточку України взяв початок ваш рід: дізнайтеся за своїм прізвищем
17:22
"Буковина" підписала контракт із ексгравцем "Кривбасу"
17:00
Полеглому воїну з Буковини Павлу Унгуряну закликають присвоїти звання Героя України
16:41
Як буковинцям задекларувати зброю: у поліції розповіли
16:20
Придбав старий Mercedes за 17 тис. грн: що у декларації відомого спортсмена з Буковини
15:58
Шахраї за добу ошукали трьох буковинок на 75 тисяч гривень
15:40
Росія накопичує сили, щоби вдарити по Сумщині - Зеленський
15:21
«Він стільки людей врятував!»: що відомо про загиблого воїна із Чернівців Юрія Крічуна
15:00
Вітер і дощ із мокрим снігом. Погода на Буковині у неділю, 16 березня
14:40
Тільки авто і готівка: що задекларував очільник департаменту інфраструктури у Чернівцях
14:20
«Буковина» підсилилася новим півзахисником: що про нього відомо
14:00
Порізали собі руки: у ТЦК Полтави двоє чоловіків ухилялися від служби "шляхом самоскалічення"
13:40
Захисника із Буковини Олега Марчишина посмертно нагородили "Хрестом Героя"
13:21
Прив'язав до стільця і забрав гроші: буковинку пограбував квартирант із Грузії
13:00
Угорщина вимагає виключити з висновків саміту ЄС згадку про підтримку України
12:40
"Обережно, аварійна споруда": що буде зі старовинними напівзруйнованими будівлями у Чернівцях
12:20
В Україні завершили індексацію пенсій: наскільки зростуть виплати
11:58
Без цукру та вершків: вісім смачних і корисних добавок у вашу ранкову каву
11:39
У Чернівцях судитимуть чоловіка, який незаконно зберігав наркотики
11:19
«Вирощувати їх важче, але якість та смак значно кращі»: молодий фермер із Буковини вирощує органічні фрукти
11:00
На Буковині рятувальники загасили дві пожежі у житлових будинках
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм