Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат

Новини Чернівців / топ новини
21 861
0
Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат


На розгляді у комітеті з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти перебувають 13 скарг щодо наукових робіт. Шість із них стосуються дисертацій, захищених в спеціалізованій вченій раді Д 26.613.02 при Національному університеті охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. Саме ця спецрада отримала антипремію "Академічна негідність 2024 року".

Перевірка виявила, що науковим керівником трьох з цих шести дисертацій був завідувач однієї з кафедр Буковинського державного медичного університету. Із ним розірваний контракт і він уже звільнений.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, пише molbuk.ua



Також звільнили від виконання обов'язків голову та вченого секретаря цієї спеціалізованої вченої ради.

Експерти Міністерство охорони здоров'я України вивчили документи, надані університетом імені П.Л. Шупика, і встановили, що керівництво спецради системно порушувало вимоги із запобігання академічному плагіату.

Із виявленими фактами звернувся до Міністерство освіти і науки України. Атестаційна колегія їх розглянула і ухвалила одностайне рішення запропонувати керівництву університету імені П.Л. Шупика подати інші кандидатури для призначення голови та вченого секретаря спецради.

Наступний крок – рішення Комітету з питань етики НАЗЯВО.

На його основі звільнений від виконання обов'язків голова спецради Д 26.613.02, члени комісії з попереднього розгляду дисертації, наукові керівники та опоненти дисертацій, в яких виявлені порушення, можуть бути позбавлені права участі у підготовці та/або атестації наукових кадрів на два роки, а автори дисертацій – позбавлені наукового ступеня, як це визначено законодавством.

"Такий підхід застосовуватиметься не лише до спецради Д 26.613.02, але й до всіх інших, зокрема, створених при закладах вищої медичної освіти, стосовно яких Комітет з питань етики НАЗЯВО проводить перевірку щодо наявності фактів академічного плагіату.

Академічна доброчесність — це основа якісної освіти. Чесний, прозорий і відповідальний підхід до навчання гарантує, що майбутні лікарі отримають реальні знання, а не просто дипломи.

Академічна доброчесність — це не формальність, а запорука довіри до медицини, адже здоров’я людей залежить від компетентності тих, хто їх лікує", - зазначив Віктор Ляшко.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Раптово втратив свідомість: на Буковині поліцейський трагічно помер під час служби
24 075
Підготовка до можливих паводків на Буковині та справні системи оповіщення: про що говорив Осипенко з головами громад
8 276
Буковинцю, який кинув гранату в поліцейських, повідомили про підозру
7 063
10 тисяч євро за кожного: на Буковині викрили схему переправлення ухилянтів
6 902
Світла буде більше: на Буковині оновили графік відключень світла на сьогодні
6 532
У Чернівцях низка будинків залишиться без води на невизначений термін: адреси
5 696
Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у викраденні 13-літньої школярки
5 355
Спершу мороз, а потім дощ: як зміниться погода на Буковині цими вихідними
3 813
Найприбутковіша компанія у світі: хто очолив глобальний рейтинг
3 348
Експерименти та інтриги: чим здивує новий сезон популярного кулінарного шоу
3 189