![У Чернівцях медики врятували чоловіка, який отримав ножове поранення у серце](/uploads/posts/2025-02/477729793_924585836512732_4707040773990025898_n.webp)
Врятували пацієнта, який отримав поранення в серце. Завдяки командній роботі медиків вдалося зберегти життя 29-річному чоловікові, якого у критичному стані "швидка" доправила до Чернівецької обласної лікарні. Він мав ножове поранення у саме серце.
Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.
У приймальному відділенні пораненому зробили діагностику за 10 хвилин та відвезли в операційну.
"Ножові поранення у серце у практиці лікаря зустрічаються не дуже часто з однієї причини: такі пацієнти, як правило, не доживають до того, щоб їх довезли до лікарні. У Чернівецькій області у середньому відбувається 2-3 такі операції на рік. Ситуація для нас, медиків, була "адреналіновою". Адже зупинити кровотечу на серці, що працює, стандартними методами неможливо. Коли забирається згусток із міокарда, відновлюється активна кровотеча, яка є дуже інтенсивною. Зупинка серця настала після того, як воно було зашите. Завдяки реанімаційним заходам серце завелося, але знову відновилася кровотеча. Довелося додатково зашивати спеціальними швами.
Надалі таких хворих спостерігають як пацієнтів з інфарктом міокарда. У цьому випадку було пошкодження самого міокарда, гематома, некротичні зміни. Якщо пацієнт дотримуватиметься реабілітаційних заходів, у нього є шанс на повноцінне життя", — пояснив завідувач відділення торакальної хірургії Василь Яцків.
Під час операції серце пацієнта зупинялося двічі. Його вдалося реанімувати, а рану зашити спеціальними швами.
"У пацієнта фактично була дірка у серці, крововтрата – понад літр. Реанімаційні заходи під час оперативного втручання були командною роботою. Грудна клітка була відкрита, тому торакальні хірурги робили прямий масаж серця. Моїм завданням було компенсувати кров, без чого завести серце було б неможливо.
Досвід роботи з ножовими пораненнями особисто у мене був, і не завжди він закінчувався успішно. Пригадую випадок. Пацієнт, перебуваючи під дією алкоголю, на операційному столі самостійно витягнув ніж. Вибіг у коридор. Крові було, як у фільмах Тарантіно: розбризкувалося по операційній, коридору. За кілька секунд пацієнт був знекровлений і помер. Ми не встигли нічого зробити", — розповів лікар-анестезіолог Вʼячеслав Герман.
Після операції пацієнт перебував у відділенні інтенсивної терапії. Рана загоїлася первинним натягом. Чоловіка виписали у відносно задовільному стані для амбулаторного лікування.