В Україні у 2024 році зареєстровано майже 26 тисяч нових компаній. Найбільше - у Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. А ось Чернівецька область - у п'ятірці областей, де ця кількість одна із найменших (317 компаній).
Про це йдеться в дослідженні YouControl.
Зокрема у Києві зареєстровано 9,2 тисячі, Дніпропетровській області — 2,2 тисячі та Львівській області — 2,1 тисячі компаній. Найменше - у Херсонській, Сумській та Чернігівській областях.
Загалом по Україні найбільше нових компаній у 2024 році зареєстрували у таких секторах: гуртова торгівля — 3,4 тисячі, транспорт і логістика — 2,3 тисячі, операції з нерухомістю — 2,2 тисячі, будівництво — 2 тисячі та сільське господарство — 1,9 тисячі.
Натомість зупинили діяльність майже 3,3 тисячі компаній. Найбільше закриттів у Києві — 528, Дніпропетровській області — 395, Одеській області — 282, Львівській області — 239 та Харківській області — 201.
Інтенсивність ліквідації підприємств у 2024 році зросла найбільше в Дніпропетровській (з 7,7% до 12,1%), Харківській (з 4,8% до 6,1%) та Полтавській областях (з 3,1% до 4,1%).
У секторі сільського господарства максимально збільшилась частка припинення діяльності підприємств – з 15,4% до 17,4%.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram