Фото із фб-сторінки Ірини Ткачук
Понад 9,6 мільйона з отриманих 16,5 мільйона гривень Чернівці повернули до державного бюджету в рамках субвенції на харчування учнів 1-4 класів.
Про це повідомила депутатка міськради Яна Брус, іронічно назвавши це "ефективним менеджментом управління освіти".
Буковина отримала на харчування сто мільйонів
Головна освітянка Чернівців Ірина Ткачук підтвердила, що частину суми справді довелося повернути до державного бюджету. Пояснила, що на це є кілька причин.
"Ці кошти розрахункові. Тобто було враховано всі 10,5 тисячі учнів початкової школи громади, а також усі дні, у які діти мали б відвідувати школу, впродовж трьох місяців (із жовтня по грудень минулого року). Щоб запустити харчування, треба було виконати відповідні процедури, пов’язані з розробкою, погодженням меню, визначенням вартості, тендерами. Тому харчування почалося пізніше", – каже І. Ткачук.
Також треба враховувати, що не всі діти щодня відвідують школу. Третя причина – замінування й повітряні тривоги, через що харчування в такі дні не було, додає посадовиця.
У 2025 році на харчування школярів молодших класів Буковині виділили майже сто мільйонів гривень, повідомив голова ОВА Руслан Запаранюк.
"За ці кошти освітні заклади можуть закуповувати продукти для шкільних їдалень або оплачувати послуги, щоб школярі належно харчувалися безкоштовно", – зазначив посадовець.
"Сніданок на 500-600 кілокалорій"
Загалом у Чернівцях є 40 шкіл, де навчаються учні 1-4 класів. Безкоштовне харчування з першого дня другого семестру розпочали подавати у п’яти. До середини січня, запевнила Ірина Ткачук, у всіх школах мало б стартувати безкоштовне харчування. Принаймні, каже посадовиця, управління освіти зробило для цього все необхідне.
"Мерія затвердила граничну вартість гарячого харчування у 2025 році. Сніданок для учнів 1-4 класів становить наразі 54,3, обід - 58,73 гривні. Що саме обирають заклади – сніданки чи обіди – залежить від організації навчання. Сніданок – до 12-ї години, обід - після полудня. Підготували меню і погодили із держпродспоживслужбою. Тож далі справа за керівниками шкіл", – каже Ірина Ткачук.
У зимовому меню для чернівецьких школярів на цей рік можна побачити свіжі та квашені овочі, сезонні фрукти, курятину, рибу, різні види гарнірів, узвари, какао.
Меню безкоштовного харчування у школах Чернівців / сайт управління освіти Чернівецької міськради
Середня калорійність такого сніданку – 500-600 кілокалорій.
Наприклад, шкільне меню на понеділок одного з тижнів складається із таких страв: салат із яєць та зеленого горошку, овочі свіжі, банош, сир твердий, хліб цільнозерновий, сік фруктовий, сезонні фрукти.
"У перший день були мандарини"
Директорка ліцею № 22 ім. Антона Кохановського Леся Бабій розповіла, що заклад вийшов на навчання в понеділок, шостого січня, а вже восьмого січня школярі отримали безкоштовні сніданки. Затримка у два дні була лише через те, що через свята постачальник не встигав доставити продукти.
Усі тендерні процедури ліцей провів вчасно.
Сніданки для всіх учнів початкових класів у ліцеї завершуються об 11.20. Вони смачні й поживні, запевняє директорка.
"У перший день були мандарини, макарони з сиром, рибні тефтельки. Діти їли із задоволенням. Мені подобається, що є свіжі фрукти, риба, м’ясо. Це все чергується. Ми самі готуємо і подаємо теплу їжу. Дуже тішуся, що дітки отримують здорове гаряче харчування, не псують шлунки ковбасою та іншою шкідливою їжею. Деякі учні вдома не снідають, тож їм такі шкільні сніданки особливо потрібні. Порції великі, ситні. Навіть ті, хто снідає вдома, все одно щось та й з’їдають, як-от мандаринку, шматок курки, риби чи макарони. Ми стежимо за тим, щоби ніхто не залишився голодним".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Сьогодні, 14:00
0
326