За дві доби шахраї ошукали чотирьох буковинців, поліцейські розпочали кримінальні провадження.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
Загальна сума збитків, завданих заявникам, становить майже 88 тисяч гривень. Поліцейські вкотре закликають громадян не довіряти продавцям в інтернеті та інформації про можливість отримання грошової допомоги, а також в жодному випадку не розголошувати стороннім конфіденційну банківську інформацію.
Із заявою про шахрайство до Чернівецького районного управління поліції звернулася 23-річна місцева жителька. Буковинка розповіла правоохоронцям, що маючи намір придбати товар у одній із соціальних мереж, перерахувала на рахунок нібито продавця майже 7 тисяч гривень. Однак після успішного переказу коштів зв'язок з псевдопродавцем обірвався, а своє замовлення буковинка так і не отримала.
Ще однією жертвою аналогічної шахрайської схеми стала 31-річна чернівчанка. Під приводом купівлі товару жінка перерахувала на рахунок псевдопродавця понад 5 тисяч гривень.
Також внаслідок шахрайських дій свої кошти втратили 44-річний житель с. Мамаївці та 48-річний житель с. Зруб-Комарівський. Буковинці знайшли в інтернеті оголошення про можливість отримання додаткової грошової допомоги, перейшли за фішинговими посиланнями та ввели конфіденційну банківську інформацію. Після цього із карткового рахунку у старшого із чоловіків зникло 33 тисячі гривень, а у молодшого – понад 42 тисячі гривень.
Співробітники поліції внесли відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Правоохоронці вкотре наголошують на дотриманні основних правил онлайн-безпеки:
- не перераховуйте гроші на невідомі рахунки;
- під час покупок в інтернеті користуйтеся післяплатою;
- не розголошуйте своїх персональних даних і конфіденційної інформації про банківські рахунки;
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- не вводьте конфіденційну інформацію чи реквізити карткових рахунків на підозрілих сайтах;
- довіряйте інформації про соціальні виплати тільки на офіційних сайтах установ і організацій.
Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію "102".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-12-2024, 19:20
0
721